Суспільство

Штучний інтелект у «Дії»: бета-тестування стартує в червні

У червні 2025 року в «Дії» розпочнеться бета-тестування ШІ-асистента, який допоможе українцям у пошуку послуг.

Штучний інтелект у «Дії»: бета-тестування стартує в червні

Бета-тестування ШІ-асистента в «Дії»

У червні 2025 року на порталі «Дія» стартує бета-тестування штучного інтелекту, повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації України (Мінцифри) 19 травня. ШІ-асистент стане новим інструментом для українців, допомагаючи їм знаходити необхідні послуги, довідки та найближчі центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Функціонал ШІ-асистента

Згідно з інформацією, користувачі зможуть описати свою ситуацію, і ШІ підкаже, які дії потрібно вжити. Наприклад, якщо ви запитаєте: «У мене народилася дитина», асистент надасть рекомендації щодо необхідних послуг та способів їх отримання.

У планах також реалізація голосового спілкування, автоматичне надсилання довідок та цілодобова цифрова підтримка. Це стане важливим кроком у розвитку цифрових послуг в Україні, адже Мінцифри активно працює над впровадженням нових технологій у державне управління.

Центр компетенцій зі штучного інтелекту

Мінцифри також анонсувало запуск центру компетенцій зі штучного інтелекту, який очолить Данило Цьвок, колишній продуктовий директор Metinvest Digital. Основними завданнями центру стануть розробка національної стратегії штучного інтелекту та стимулювання зростання українських ШІ-стартапів на 50% щорічно.

Технічним директором (CTO) нового відділу призначено Дмитра Овчаренка, ексдиректора з практики генеративного ШІ в компанії SoftServe.

Цілі та перспективи

Серед ключових цілей центру – розробка програми інвестування у дослідження та розробку ШІ-рішень, а також впровадження цих рішень у пріоритетних сферах, таких як державне управління, цифрові послуги, освіта, охорона здоров'я та військові технології.

Раніше планувалося, що ШІ-асистент запустять у першому кварталі 2025 року, як зазначав віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Асистент мав би також заслуховувати скарги громадян і переадресовувати їх до відповідних державних установ.

Таким чином, запуск ШІ-асистента в «Дії» обіцяє стати важливим кроком у цифровізації державних послуг в Україні, що, безумовно, полегшить життя багатьом громадянам.

Для отримання додаткової інформації та новин про розвиток цифрових послуг в Україні, слідкуйте за оновленнями на офіційних ресурсах Мінцифри та інших державних установ.

Джерело: Forbes