Економіка

Штучний інтелект генерує 30% коду Microsoft, прогноз зростання

Сатья Наделла повідомив, що 30% коду Microsoft створюється штучним інтелектом, і ця частка зростає.

Штучний інтелект генерує 30% коду Microsoft, прогноз зростання

Штучний інтелект у Microsoft

За даними Forbes, Близько 30% коду Microsoft вже генерується штучним інтелектом, і ця частка постійно зростає. Про це повідомив генеральний директор компанії Сатья Наделла, як зазначає CNBC.

Під час бесіди з Марком Цукербергом, главою Meta, Наделла поцікавився, скільки коду в Meta створює ШІ. Цукерберг не надав точних даних, але зазначив, що Meta розробляє ШІ-модель для створення нових версій мовних моделей Llama. Він висловив припущення, що наступного року до 50% коду в Meta може генеруватися ШІ, і цей показник лише зростатиме.

Конкуренція серед технологічних гігантів

Великі компанії, такі як Microsoft і Meta, які мають тисячі програмістів, не єдині, хто активно використовує штучний інтелект для заміни розробників. Раніше Сундар Пічаї, генеральний директор Google, зазначив, що понад 25% нового коду в компанії створюється ШІ.

Тобі Лютке, CEO Shopify, підкреслив, що співробітники мають довести неможливість виконання завдання ШІ, перш ніж пропонувати розширення штату. У Duolingo також повідомили, що поступово замінюватимуть частину фрілансерів штучним інтелектом.

Інвестиції в штучний інтелект

Контекст Microsoft, Alphabet, Amazon і Meta у 2024 році витратили $246 млрд на капітальні проекти, порівняно з $151 млрд у 2023 році, і прогнозують, що у 2025 році витрати перевищать $320 млрд. Ці компанії змагаються за створення центрів обробки даних, оснащених спеціалізованими чипами, щоб утримувати лідерство в розробках штучного інтелекту.

Незважаючи на занепокоєння інвесторів щодо рентабельності та конкуренції з китайською моделлю DeepSeek, Amazon, Meta, Microsoft і Alphabet планують ще більші інвестиції в ШІ. Генеральний директор Amazon Енді Джассі оголосив про плани витратити понад $100 млрд у 2025 році, що значно перевищує $77 млрд у 2024 році та вдвічі більше за $48 млрд у 2023 році. Більшість цих коштів піде на центри обробки даних і сервери для Amazon Web Services.

Сатья Наделла, глава Microsoft, у Давосі заявив про виділення $80 млрд на розвиток хмарної платформи Azure.