
Вільна торгівля як відповідь на протекціонізм
Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловився за посилення вільної торгівлі у світі на тлі протекціоністської політики нинішньої адміністрації Сполучених Штатів. Відповідну заяву Шольц зробив під час відкриття цьогорічного Ганноверського промислового ярмарку 30 березня.
На думку Шольца, відповіддю на закриття ринку і запровадження ввізного мита має стати "більше вільної торгівлі, більше конкурентоспроможності та більше технологічного суверенітету." Він підкреслив, що, незважаючи на економічну невизначеність у світі, Німеччина та Євросоюз "не є беззахисними на тлі цих подій."
Потужність Європи
Шольц акцентував на економічній потужності Європи, зазначивши, що "ми" - це Європа з ринковою силою 450 мільйонів громадян. "Ми" - це 27 країн ЄС та понад 70 країн і регіонів світу, з якими ми пов'язані торговельними угодами, - констатував канцлер, якого цитує інформагенція AFP.
"Ми і надалі будемо зосереджуватися на вільній торгівлі з якомога більшою кількістю партнерів по всьому світу," - запевнив Шольц.
Захист європейських виробників
Водночас канцлер наголосив, що прихильність вільній торгівлі не означатиме, що ЄС дозволятиме європейським виробникам потерпати від недобросовісної конкуренції. "Ми відкриті, але ми не наївні," - застеріг очільник німецького уряду.
Шольц зазначив, що Європейський Союз застосує відповідні інструменти для захисту своїх галузей від недобросовісної конкуренції та неринкових механізмів, а також "проти невиправданих американських тарифів."
Торговельні війни
"Якщо поглянути на ринки та вартість акцій, то зрозуміємо, що наразі ми не на хибному шляху з нашою тарифною політикою," - сказав Шольц. Він також висловив переконання, що торговельні війни насправді "неможливо виграти, навіть для США."
Заяви Шольца пролунали на фоні нещодавнього оголошення президентом США Дональдом Трампом високих ставок ввізного мита на імпорт до США різних товарів, таких як сталь, алюміній і автомобілі.
Солідарність з Канадою
Під час своєї промови Шольц також висловив солідарність Канаді з боку Німеччини та Європи. "Канада не є чиїмось федеральним штатом. Канада - горда, незалежна нація," - сказав Шольц.
"Ми стоїмо на вашому боці," - запевнив він англійською мовою, підкреслюючи, що Канада має "друзів по всьому світу - і особливо багато їх тут, у Німеччині та Європі." Нещодавно Трамп спричинив значне дипломатичне тертя з Канадою, погрожуючи безперервною торговельною війною та запроваджуючи високі ставки ввізного мита на деякі товари з Канади.
Ці заяви Шольца свідчать про прагнення Німеччини та ЄС зберегти відкритість ринків у часи зростаючого протекціонізму, що може мати значний вплив на глобальну економіку.
За даними DW
вільна торгівля Європейський Союз Олаф Шольц протекціонізм торговельні війниТарифна манія сша: габек попереджає про глобальні наслідки
Віцеканцлер Німеччини роберт габек заявив про загрозу нових мит сша для світової економіки. Він закликав до переговорів замість конфронтації.
03 квітня 2025 р. 09:48
Тарифи США можуть призвести до рецесії в Німеччині
Президент німецького центрального банку попереджає про ризики рецесії через тарифи США.
13 березня 2025 р. 00:01
Підтримка України: Європа реагує на конфлікт у Білому домі
Після суперечки в Овальному кабінеті, європейські політики висловили підтримку Україні. Канцлер Німеччини Олаф Шольц запевнив, що Україна може покладатися на Німеччину.
01 березня 2025 р. 11:48