Політика

Шабунін: підозра в ухиленні від служби як політична розправа

Центр протидії корупції вважає підозру Шабуніну політичною розправою, адже він служив у ЗСУ з 2022 року.

Шабунін: підозра в ухиленні від служби як політична розправа

Підозра Віталію Шабуніну

За даними DW, У Центрі протидії корупції (ЦПК) заявили, що підозра в ухиленні від служби та шахрайстві, висунута очільнику ЦПК Віталію Шабуніну, є "свавіллям і політичною розправою". Це, на думку організації, має на меті дискредитацію антикорупційного активіста.

Згідно з інформацією, оприлюдненою ЦПК, Шабунін добровільно мобілізувався до Збройних сил України 25 лютого 2022 року. Він брав участь в обороні Києва, служив у складі територіальної оборони на Київщині, а згодом проходив службу на Донеччині та Харківщині.

Обставини підозри

ЦПК зазначає, що підозра Державного бюро розслідувань (ДБР) стосується періоду з вересня 2022 року по лютий 2023 року, коли підрозділ ТрО, в якому служив Шабунін, перебував у Сухолуччі на Київщині. Водночас, він був відряджений до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) за офіційним наказом командування.

ЦПК підкреслює, що це спростовує підозру в ухиленні від служби на передовій. У НАЗК Шабунін працював над антикорупційними реформами, зокрема відновленням е-декларування та зменшенням зловживань в оборонних закупівлях. Після завершення відрядження він повернувся до свого підрозділу на Донеччину.

Фінансові звинувачення

ДБР також запідозрило Шабуніна в шахрайстві, стверджуючи, що він незаконно заволодів коштами в розмірі 224 249,49 гривень, отримуючи зарплату військовослужбовця під час відрядження. Проте ЦПК наголошує, що ці виплати є стандартними для військових: 20 тисяч гривень грошового забезпечення та 30 тисяч гривень додаткової винагороди.

Шабунін ніколи не отримував "бойових" виплат, а вказана сума включає сплачений Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), що не може вважатися збитком для бюджету.

Маніпуляції та обшуки

Коментуючи підозру ДБР у незаконному використанні автомобіля, придбаного благодійним фондом, ЦПК стверджує, що практика передачі авто військовослужбовцям є законною. Проте, у підозрі ці звинувачення не фігурують, що, на думку організації, є маніпуляцією.

Одночасно з оголошенням підозри відбулися обшуки за місцем служби та у Києві, де проживає родина Шабуніна. Адвокати активіста зафіксували численні порушення з боку ДБР, зокрема обшуки без ухвали суду та без участі захисників.

ЦПК також зазначає, що слідчі вилучили техніку невідомого походження, яка могла бути підкинута. "Ми переконані, що окрім незаконного переслідування, обшуки є спробою з боку влади отримати доступ до інформації про діяльність Центру протидії корупції", - заявили в організації.

Нагадаємо, 11 липня ДБР оголосило підозру Шабуніну в ухиленні від військової служби та шахрайстві. У Бюро стверджують, що він не з'являвся до місця служби та отримував грошове забезпечення, перебуваючи у цивільних установах.

Ця ситуація викликала широкий резонанс у суспільстві, адже Шабунін є відомим антикорупційним активістом, який активно бореться з корупцією в Україні.

Нове

Херсонщина: майору СБУ Ларисі Нагорній повідомили про підозру

На Херсонщині майору СБУ Ларисі Нагорній оголосили підозру у дезертирстві під час війни.

0 хвилин

ДБР повідомило про підозру Віталію Шабуніну в шахрайстві

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру Віталію Шабуніну в ухиленні від військової служби та шахрайстві.

18 годин, 1 хвилина

Обшуки у Віталія Шабуніна: ДБР проводить розслідування

Державне бюро розслідувань провело обшуки у Віталія Шабуніна, керівника Центру протидії корупції, у Харківській області.

19 годин, 22 хвилини

Віцепрем'єр Чернишов підозрюється у корупції: деталі справи

Національне антикорупційне бюро оголосило підозру віцепрем'єру України Олексію Чернишову у зловживанні службовим становищем.

2 тижні, 4 дні

Підозра у незаконному збагаченні колишньому начальнику ЗСУ

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому начальнику ЗСУ у незаконному збагаченні на 12 мільйонів гривень.

1 місяць