Політика

Сенат США підтримує нові санкції проти росії: 81 голос за

Сенатори США оголосили про 81 голос на підтримку законопроєкту про санкції проти росії, якщо війна в Україні не припиниться.

Сенатори США готові до дій

Американські сенатори Річард Блюменталь (демократ) і Ліндсі Грем (республіканець) оголосили, що вже мають 81 голос у Сенаті на підтримку законопроєкту про запровадження вторинних санкцій проти росії. Заява сенаторів була опублікована 21 травня на офіційній сторінці Блюменталя.

Для подолання можливого вето президента Дональда Трампа у Сенаті потрібно 67 голосів. Законопроєкт передбачає економічну ізоляцію росії у разі, якщо москва не припинить війну проти України. Сенатори пропонують посилити санкційний тиск на росію, включно з підвищенням тарифів для країн, які співпрацюють із Кремлем.

Обмеження для Китаю

Одним із пріоритетів законопроєкту є обмеження ролі Китаю у підтримці російської економіки, зокрема через імпорт нафти з тіньового флоту. Сенатори вважають, що без допомоги Пекіна фінансування військової кампанії росії стане неможливим. "Поки ми прагнемо миру, для нас – і для переважної більшості Сенату – стає все більш очевидним, що путін грає в ігри. Сенат США готовий діяти, якщо ці ігри продовжаться", – йдеться у заяві.

Зустріч у Туреччині

Ліндсі Грем добре ознайомлений із перебігом перемовин і нереалістичними вимогами Кремля. Він був присутній на зустрічі очільника МЗС України Андрія Сибіги та держсекретаря США Марко Рубіо у Туреччині в ніч з 14 на 15 травня. Поява Грема у Стамбулі не була випадковою, каже співрозмовник Forbes Ukraine у дипколах. Це був сигнал "поганого поліцейського" у вигляді Конгресу для росіян. "Натяк, що Конгрес потенційно може прийняти санкції абсолютною більшістю голосів", – пояснив він.

Ініціативи щодо мита

Йдеться про ініціативу Ліндсі Грема запровадити 500% мита для країн, що купують російську нафту, газ і уран. Серед інших кроків – запровадження високих тарифів або навіть повне торговельне ембарго проти москви. 19 травня в інтервʼю каналу CBS Рубіо дав зрозуміти: якщо путін не змінить своєї позиції, Конгрес діятиме незалежно від Білого дому. Водночас президент США Дональд Трамп за результатами телефонної розмови з путіним заявив, що поки не збирається підтримувати санкції проти росії.

Згідно з інформацією Forbes, ці ініціативи можуть суттєво вплинути на економічну ситуацію в росії та її здатність продовжувати військові дії в Україні.