Політика

Секретні переговори Трампа з опонентами Зеленського у Києві

Четверо високопосадовців з оточення Трампа провели переговори з опонентами Зеленського у Києві, обговорюючи можливість дострокових виборів.

Секретні переговори у Києві

6 березня 2025 року стало відомо, що четверо високопосадовців з оточення президента США Дональда Трампа провели секретні переговори з деякими з головних політичних опонентів президента України Володимира Зеленського. Як повідомляє видання Politico, ці зустрічі відбулися на тлі обʼєднання Вашингтона з москвою у спробах усунути українського президента з посади.

Ключові учасники переговорів

Серед учасників переговорів були колишня премʼєр-міністрка, нині депутатка і очільниця партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, а також високопоставлені члени партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка. За словами трьох українських парламентаріїв та американського експерта з зовнішньої політики від Республіканської партії, дискусії зосереджувалися на можливості проведення швидких президентських виборів в Україні.

Можливість дострокових виборів

Помічники Трампа вважають, що Зеленський може втратити підтримку через втомленість від війни та громадське невдоволення корупцією. Ключовим моментом обговорення стало питання про проведення президентських виборів після погодження тимчасового припинення вогню. Тимошенко та Порошенко публічно виступили проти проведення виборів до закінчення бойових дій, проте їхні представники ведуть переговори з оточенням Трампа, позиціонуючи себе як потенційно більш прийнятні кандидати.

Офіційна позиція США

Офіційна позиція адміністрації США полягає в тому, що Трамп не втручається у внутрішню політику України. Міністр торгівлі Говард Лютник спростував чутки про втручання Трампа, зазначивши, що його мета – бути "партнером для миру". Проте поведінка Трампа та його чиновників свідчить про протилежне. Трамп раніше звинуватив Зеленського в тому, що він "диктатор без виборів", а його рейтинг, за даними опитувань, впав до 4%.

Думка українців

Згідно з результатами опитування КМІС, 57% респондентів висловили довіру президенту Зеленському, тоді як 37% не довіряють йому. Проте представники кабінету Трампа пропонують Зеленському піти у відставку, якщо він не підтримає план США щодо якнайшвидшого припинення війни, навіть якщо це вимагатиме серйозних поступок з боку України. Після сутички в Білому домі 28 лютого розмови про те, що "Зеленський має піти", лише посилилися. Ідею дострокових президентських виборів також просуває кремль, який роками прагне позбутися Зеленського.

Ця ситуація викликає занепокоєння серед українців, адже політична нестабільність може мати серйозні наслідки для країни в умовах війни.

Джерело: Forbes