26 березня 2025 р. 20:58

Візит до в'язниці

Секретарка внутрішньої безпеки США Крісті Ноем відвідала суперечливу в'язницю в Сальвадорі, відому як Центр утримання терористів (Cecot). Цей візит відбувся на фоні обурення, викликаного депортацією 238 венесуельців, яких американські чиновники звинувачують у зв'язках з венесуельською бандою Tren de Aragua. Депортація відбулася відповідно до закону 1798 року про іноземних ворогів, що викликало широкий резонанс у США та Венесуелі.

Реакція на депортацію

Сім'ї депортованих стверджують, що їхні родичі не мають жодного відношення до злочинних угруповань. Візит Ноем до Сальвадору розглядається як підтримка президента Наїба Букеле, який є союзником президента США Дональда Трампа. Букеле запропонував утримувати депортованих у Cecot під час нещодавнього візиту державного секретаря Марко Рубіо.

Судові перешкоди

Під час візиту Ноем адміністрація Трампа зазнала нових труднощів: апеляційний суд у Вашингтоні підтвердив рішення нижчого суду про тимчасову заборону на депортацію венесуельських іммігрантів за законом 1798 року. Цей закон дозволяє депортацію іноземців без належного судового розгляду, що викликало обурення серед імміграційних юристів та активістів. Вони стверджують, що багато з депортованих були відправлені до Сальвадору на основі недостатніх доказів, включаючи наявність татуювань.

Умови утримання

Правозахисні організації попереджають, що умови в Cecot є жахливими: ув'язнені утримуються в камерах без вікон і сплять на металевих ліжках. Біла палата продовжує наполягати на тому, що всі депортовані є небезпечними злочинцями, які пройшли ретельну перевірку. Проте родичі депортованих у Венесуелі запевняють, що їхні близькі не мали жодних судимостей.

Конфлікт з судом

Депортація 238 венесуельців до Cecot раніше цього місяця призвела до відкритого конфлікту між адміністрацією Трампа та федеральним суддею Джеймсом Боасбергом, який наклав заборону на подальші депортації за цим законом. Суддя зазначив, що навіть нацисти отримували кращу обробку за законом про іноземних ворогів, що викликало обурення у високопосадовців адміністрації Трампа.

Дії в Сальвадорі

Тим часом юристи в Сальвадорі, ймовірно, діючи в координації з венесуельським урядом, подали петицію до Верховного суду Сальвадору з метою забезпечення негайного звільнення чоловіків. Депортації до Сальвадору в рамках другого терміна Трампа є частиною його тривалої кампанії проти незаконної імміграції в США. Трамп обіцяв провести найбільшу операцію з депортації в історії США, підписавши указ, що оголошує Tren de Aragua та MS-13 іноземними терористичними організаціями.

Висновок

Хоча перетини кордону зменшилися до найнижчого рівня за десятиліття, Трамп, за повідомленнями, розчарований повільним темпом депортацій. Ситуація навколо депортацій венесуельців продовжує залишатися напруженою, викликаючи обурення як в США, так і в Венесуелі.

За даними BBC, ситуація навколо депортацій та умов утримання в'язнів потребує термінового вирішення.

депортація імміграція правозахисники Сальвадор Трамп

Депортація венесуельців: США відновили рейси до Венесуели

США відновили рейси для депортації венесуельців, які повертаються на батьківщину. Президент Мадуро назвав це шансом звільнити мігрантів.

24 березня 2025 р. 11:44

Венесуельські депортовані в Ель-Сальвадор: родини в очікуванні

Родини венесуельських депортованих, які утримуються в тюрмі Секот, можуть звертатися до уряду Ель-Сальвадору за їх звільненням, але результати цього процесу викликають сумніви.

23 березня 2025 р. 23:08

Суд заборонив Трампу депортацію венесуельців за старим законом

Федеральний суддя зупинив масові депортації венесуельців, які планував здійснити Трамп, використовуючи закон 1798 року.

16 березня 2025 р. 00:39