СБУ спростовує звинувачення
Служба безпеки України (СБУ) офіційно заперечила інформацію про те, що її співробітники отримали доступ до даних про всі негласні та оперативні заходи, а також спецоперації Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). У заяві, опублікованій 21 липня, СБУ підтвердила, що розпочала комплексну перевірку щодо дотримання законодавства про державну таємницю у САП.
"Офіційно повідомляємо: співробітники Служби безпеки України не отримували доступ до інформації про всі негласні та оперативні заходи, а також спецоперації, які проводять НАБУ і САП. Перевірка СБУ не передбачає ознайомлення зі змістом таких документів в цілому", - йдеться у повідомленні служби.
Реакція на звинувачення
СБУ також назвала заяви про можливе розкриття інформації щодо негласних слідчих дій "безпідставними і маніпулятивними". Вони підкреслили, що проведення невідкладних слідчих дій без ухвали суду не є порушенням закону, якщо "отримання таких ухвал може спричинити витік інформації та, зокрема, зашкодити проведенню спецоперацій в рамках розслідувань щодо співпраці з країною-агресором".
Обшуки та підозри
Раніше в НАБУ повідомили, що СБУ, Державне бюро розслідувань (ДБР) та Офіс генерального прокурора (ОГП) проводять щонайменше 70 обшуків, які стосуються принаймні 15-ох їхніх працівників. Ці слідчі дії проводяться без судових ухвал, вказали в Бюро. Підставою для обшуків є участь окремих осіб у ДТП.
Як стало відомо, трьом співробітникам НАБУ вже повідомлено про підозру за такі дії. Деяким працівникам інкримінують можливі зв'язки з росією. Зокрема, вранці у понеділок стало відомо, що одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова затримали за підозрою у веденні бізнесу в росії. За даними слідства, він виступав посередником у продажі партій технічної коноплі свого батька до рф.
Перевірка у САП
У САП співробітники Служби безпеки проводять перевірку щодо дотримання законодавства про державну таємницю. В Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі також вказували, що СБУ отримала доступ до інформації про всі негласні та оперативні заходи, а також спецоперації, які проводять антикорупційні органи.
Ця ситуація викликала занепокоєння серед аналітиків та експертів, які стежать за розвитком антикорупційних органів в Україні, адже вона може вплинути на довіру до цих інституцій та їхню здатність ефективно виконувати свої функції.
Згідно з інформацією DW, подальші розслідування можуть виявити нові деталі цієї справи.