Відкриття кримінального провадження
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) розпочала кримінальне провадження проти Ольги Стефанішиної, віцепремʼєрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, а також міністерки юстиції. Про це повідомила речниця САП Ольга Постолюк, зазначивши, що провадження відкрито на основі фактів, викладених у матеріалі «Української правди».
На даний момент жодному з фігурантів справи, включаючи Стефанішину, не повідомлено про підозру, і досудове розслідування триває.
Зв'язок з АРМА
У розслідуванні, яке було опубліковане 4 червня, йдеться про те, що Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) передало в управління Будинок профспілок та ще три об’єкти компанії, яка може бути пов’язана з родиною Стефанішиної та її колишнім чоловіком.
Forbes Ukraine звернувся по коментар до пресслужби Стефанішиної, але отримав відповідь, що вони не ознайомлені зі справою.
Заява депутата
Заяву по цьому ж розслідуванню до Національного антикорупційного бюро (НАБУ) подав депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко. За його інформацією, САП відкрила провадження 11 червня 2025 року, а розслідування ведуть детективи НАБУ.
Гончаренко також зазначив, що Стефанішину підозрюють у зловживанні владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, відповідно до частини 2 статті 364 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років із забороною обіймати державні посади строком до трьох років.
Політичний контекст
17 липня Верховна Рада має голосувати за склад нового уряду. Двоє депутатів, з якими спілкувався Forbes Ukraine 14 липня, розповіли про плани звільнити Стефанішину з посади. Один зі співрозмовників зазначив, що їй можуть запропонувати нову посаду в дипломатичному корпусі, зокрема у напрямку роботи з ЄС, не уточнивши конкретну позицію.
Ця ситуація викликає занепокоєння серед політичних експертів, оскільки може вплинути на подальші відносини України з Європейським Союзом та на внутрішню політику країни.
За даними Forbes, розслідування продовжує привертати увагу громадськості та політиків, оскільки питання корупції залишається одним з найактуальніших у сучасній Україні.