
Новий вирок для Саакашвілі
17 березня 2025 року Тбіліський міський суд виніс вирок колишньому президенту Грузії Міхеілу Саакашвілі, засудивши його до 4,5 років в'язниці за незаконний перетин грузинського кордону. Суддя Міхеіл Джинджолія повідомив, що тепер загальний термін ув'язнення політика становить 12,5 років, оскільки раніше він вже отримав вирок за зловживання службовим становищем.
Передісторія справи
Адвокат Саакашвілі, Діто Садзаглішвілі, зазначив, що новий вирок стосується епізоду його таємного повернення з України у 2021 році. Вперше політика засудили заочно у 2018 році, коли суд призначив йому шість років ув'язнення. Після повернення до Грузії у 2021 році Саакашвілі почав відбувати цей вирок.
Минулого тижня Саакашвілі отримав ще один дев'ятирічний вирок за звинуваченнями у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах. Як повідомляє "Інтерфакс", у судовому провадженні перебуває ще одна кримінальна справа проти нього за розгін мітингу опозиції у 2007 році, внаслідок чого загинули двоє громадян.
Реакція опозиції
Опозиційна партія "Єдиний національний рух" (ЄНР) назвала новий вирок незаконним. Глава партії Тіна Бокучава заявила, що Саакашвілі є заручником чинної влади, яка намагається довічно засудити його.
"Цей вирок не тільки незаконний, оскільки чинна в Грузії влада нелегітимна, а й безглуздий. Ми точно знаємо, що свобода нашої країни, як і свобода президента Саакашвілі, неминучі", - підкреслила Бокучава.
Стан здоров'я Саакашвілі
З 2022 року Саакашвілі утримують у цивільній лікарні після 50-денного голодування на знак протесту проти свого затримання. Він вважає своє затримання незаконним, а звинувачення на свою адресу сфальсифікованими. Європейський парламент закликав до негайного звільнення політика, а президент України Володимир Зеленський вимагав його видачі Києву, звинувативши росію у "вбивстві" Саакашвілі "руками грузинської влади".
Європейський Союз і Сполучені Штати також закликали Грузію забезпечити Саакашвілі медичне лікування і захист його прав. Правозахисна організація Ради Європи розцінює Саакашвілі як політв'язня, а Amnesty International називала дії щодо нього "очевидною політичною помстою".
За даними DW, ситуація навколо Саакашвілі залишається напруженою, і його подальша доля викликає занепокоєння як в Україні, так і в міжнародному співтоваристві.
Грузія міжнародна реакція політичні переслідування правозахисники СаакашвіліГрузія: нові закони загрожують свободі ЗМІ
У Грузії ухвалили закони, що обмежують свободу ЗМІ, викликавши занепокоєння серед журналістів та правозахисників.
08 квітня 2025 р. 10:49
Протести в Грузії: Олігархія та європейські прагнення
У Грузії тривають масові протести проти олігарха Бідзіни Іванішвілі, якого звинувачують у маніпуляціях на виборах та віддаленні країни від ЄС.
18 березня 2025 р. 02:13
Саакашвілі засуджено до 9 років в'язниці: реакція в Грузії
Експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі отримав 9 років в'язниці за розтрату державних коштів. Вирок викликав політичну напругу та міжнародну критику.
14 березня 2025 р. 18:48
Саакашвілі засудили до 9 років за розтрату державних коштів
Експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі засудили до 9 років ув’язнення за розтрату $3,2 млн державних коштів у 2009-2012 роках.
12 березня 2025 р. 11:07