
Рубіо спростовує публікацію Politico
Держсекретар США Марко Рубіо спростував публікацію Politico, в якій йшлося про можливе зняття санкцій з російського газопроводу "Північний потік-2". У своєму повідомленні в соцмережі Х 24 квітня він зазначив, що ні він, ні спецпосланець президента США Стів Віткофф не вели жодних розмов про зняття санкцій з росії в рамках угоди з Україною.
Журналістська недбалість
Рубіо охарактеризував інформацію як "журналістську недбалість". "Якщо Politico має хоч краплину чесності, вони повністю відмовляться від цієї вигадки", – написав він. Це стало відповіддю на статтю, опубліковану 23 квітня, в якій стверджувалося, що Білий дім обговорює питання зняття санкцій з "Північного потоку-2" та інших російських активів у Європі в контексті мирних переговорів між росією та Україною.
Внутрішні дебати в адміністрації
Згідно з інформацією, Віткофф запропонував зняти санкції з "Північного потоку-2", але Рубіо та міністр внутрішніх справ США Дуг Бергам виступили проти цієї ідеї. Деякі джерела в уряді США вважають, що росія могла ввести Віткоффа в оману щодо можливостей відновлення ділових зв'язків із росією. "У Білому домі йдуть внутрішні дебати між людьми, які займаються енергетичним домінуванням – Бергамом, який хоче ринків для американського СПГ, і Віткоффом, який прагне бути ближчим до росії", – зазначило одне з джерел.
Політичні наслідки
Скасування санкцій, які наразі діють щодо "Північного потоку-2", стане значною зміною в політиці США, яка була запроваджена під час президентства Дональда Трампа. Президент Джо Байден скасував ці санкції на початку свого терміну, але знову ввів їх після вторгнення росії в Україну у 2022 році. Відновлення роботи "Північного потоку-2" може принести москві фінансову вигоду, але лише в разі, якщо ЄС знову погодиться купувати російський газ, що виглядає малоймовірним через позицію ЄС щодо відмови від російських енергоносіїв.
Санкції проти "Арктик СПГ-2"
Крім того, адміністрація Байдена також запровадила санкції проти російського проекту "Арктик СПГ-2", який може постачати до 13,2 млн тонн газу на рік, якщо ці санкції будуть зняті. Це підкреслює складність енергетичних відносин між США, росією та Європою в умовах сучасної геополітичної ситуації.
Згідно з інформацією Forbes, ситуація навколо "Північного потоку-2" залишається напруженою, і подальші рішення можуть суттєво вплинути на енергетичну безпеку в Європі.
енергетична безпека Північний потік-2 російська агресія санкції СШАСша і росія обговорюють відновлення енергетичної співпраці
Сша та росія ведуть переговори про відновлення співпраці в енергетиці, зокрема щодо газопроводу "Північний потік-2".
20 березня 2025 р. 09:48
Трамп не продовжив ліцензію на розрахунки з російськими банками
Президент США Дональд Трамп не продовжив ліцензію, що дозволяла іноземним компаніям здійснювати платежі за російські енергоресурси через підсанкційні банки.
14 березня 2025 р. 08:51
Санкції США проти Росії: нові обмеження в енергетиці
США не продовжать винятки з санкцій для російських банків, посилюючи тиск на РФ через війну в Україні.
14 березня 2025 р. 07:48
Матіас Варніг лобіює відновлення «Північного потоку – 2»
Колишній офіцер «Штазі» Матіас Варніг намагається відновити роботу газопроводу «Північний потік – 2» для постачання російського газу до Європи.
02 березня 2025 р. 11:22