
Розширення бізнесу в США
Деякі компанії розглядають можливість розширення своєї присутності або відкриття філій у Сполучених Штатах, щоб помʼякшити наслідки масштабних мит, запроваджених президентом Дональдом Трампом. Як повідомляє Forbes, генеральний директор італійського виробника кави преміум-класу Illycaffe розгляне можливість будівництва заводу в США у разі введення мит.
Плани компаній
Виробник шоколаду Barry Callebaut планує збільшити своє виробництво у США, щоб протистояти наслідкам «деструктивного середовища». Італійський виробник кави Lavazza, який на місцевому ринку виробляє близько половини продукції, що продається у США, планує збільшити обсяги виробництва до 100%.
Постачальник Apple, компанія Luxshare, вивчає способи реагування на мита шляхом перенесення більшого обсягу виробництва за межі Китаю, зокрема в США. Японський автовиробник Nissan також розглядає можливість перенесення частини внутрішнього виробництва автомобілів, призначених для експорту до США.
Інвестиції в США
Швейцарський виробник ліків Novartis планує витратити 23 мільярди доларів на будівництво та розширення 10 підприємств у США. Керівництво компанії BMW заявило, що розглядає можливість внесення змін на своєму заводі в Спартанбурзі (Південна Кароліна) для збільшення виробництва до 80 000 одиниць.
Частина компаній оголосила про плани розширення у США ще на початку року. Зокрема, шведський виробник засобів гігієни Essity, тайванський виробник ноутбуків Compal, материнська компанія Chrysler – Stellantis, а також автовиробник VW також планують розширення.
Реакція на тарифи
Компанія LVMH, що виробляє предмети розкоші, «серйозно розглядає» можливість нарощування своїх виробничих потужностей у США. У лютому Audi, що входить до складу Volkswagen, оголосила про плани розширити виробництво в Північній Америці, зосередившись на своїх найважливіших автомобілях для ринку США.
У березні італійська алкогольна група Campari заявила, що оцінює можливості розширення виробництва у США. Компанія Honda вироблятиме гібридну модель Civic наступного покоління в американському штаті Індіана, а не в Мексиці.
Тайванський виробник мікросхем TSMC у березні заявив, що розширює інвестиції в США і планує побудувати там найближчими роками пʼять заводів з виробництва мікросхем. Генеральний директор Volvo також зазначив, що компанія може перенести частину виробництва до США залежно від тарифів.
Контекст
Після повернення до Білого дому в січні Трамп ввів мита на всі товари з Китаю у розмірі 20%. Він також пригрозив запровадженням мит на більшість товарів із Канади та Мексики у розмірі 25% і відклав їх запровадження. Введення високих мит на імпорт сталі та алюмінію, а також мита на імпортні автомобілі в розмірі 25% стало ще одним фактором, що спонукає компанії до розширення в США.
економіка інвестиції митна політика розширення бізнесу СШАТарифи трампа на автомобілі: Європа готує відповідь
Німеччина заявила, що не піддасться тиску сша через нові тарифи на автомобілі. Європа планує рішучі дії у відповідь на загрозу трампа.
27 березня 2025 р. 12:35
трамп запроваджує нові мита на імпорт автомобілів у сша
президент сша дональд трамп оголосив про нові мита на імпорт автомобілів у розмірі 25%. ці заходи набудуть чинності 2 квітня.
26 березня 2025 р. 21:45
BMW прогнозує збитки в €1 млрд через глобальну тарифну війну
Компанія BMW очікує значних фінансових втрат у 2025 році через нові тарифи на імпорт автомобілів.
14 березня 2025 р. 15:21