Економіка

Розірвання угоди на будівництво дороги М-15 через порушення

Прокуратура Одеської області розірвала угоду на будівництво дороги М-15 через порушення, запобігши витратам з бюджету.

Розірвання угоди на будівництво дороги М-15

За даними ЦПР, 22 травня 2025 року прокуратура Одеської області оголосила про розірвання угоди на будівництво ділянки дороги державного значення М-15 Одеса – Рені, що проходить через село Орлівка Ізмаїльського району. Це рішення стало можливим завдяки виявленим порушенням під час моніторингу публічних закупівель.

Запобігання безпідставним витратам

За інформацією Одеської обласної прокуратури, розірвання угоди дозволило запобігти безпідставному витрачанню майже 2,5 мільйона гривень з державного бюджету. У липні 2023 року Служба відновлення та розвитку інфраструктури Одеської області уклала договір з приватним підприємством на коригування кошторисної частини техніко-економічного обґрунтування будівництва об'їзної дороги. Проте, згодом, без законних підстав, сторони підписали додаткову угоду, яка незаконно продовжила строки виконання робіт.

Виявлені порушення

Прокурори виявили, що роботи не були розпочаті, а обґрунтування для продовження строків виконання робіт відсутнє. Це стало підставою для офіційного звернення прокуратури до замовника, що в результаті призвело до скасування сумнівного договору.

Інші розірвані угоди

Крім того, прокуратура також розірвала угоди на розробку проєктної документації для капітального ремонту дороги Т-16-18, загальною вартістю понад 5 мільйонів гривень. Раніше Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області також розірвала угоду з ТОВ "Автомагістраль-Південь" про капітальний ремонт транспортної розв'язки на км 426+320 біля села Єреміївка. Ця компанія входить до переліку обраних виконавців Укравтодору, які отримали найбільші підряди під час урядової програми "Велике будівництво".

Дослідження Центру публічних розслідувань

Журналісти Центру публічних розслідувань також провели аналіз тендерів, оголошених та скасованих в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, виявивши, що багато з них були недоречними в умовах повномасштабного вторгнення. Це підкреслює важливість контролю за державними витратами та прозорістю у виконанні інфраструктурних проектів.

Таким чином, дії прокуратури стали важливим кроком у забезпеченні законності та ефективності використання бюджетних коштів в Україні.