24 березня 2025 р. 18:22 російська шпигунська мережа: нові деталі про жінок-агенток

Відкриття нових імен

Дослідження BBC вперше розкриває імена двох жінок, які були частиною російської шпигунської мережі, що діяла у Великій Британії. Це болгари Цвєтеліна Генчева та Цветанка Дончева, які брали участь у складних операціях спостереження за людьми, що стали об'єктами шпигунства. Обидві жінки не відповіли на запитання, коли намагалися з ними зв'язатися.

Спостереження за журналістами

Цвєтеліна Генчева, працівниця аеропорту, відмовилася коментувати справу, а Цветанка Дончева заперечила свою особу, коли до неї підійшли в Австрії. Шість інших болгар чекають на вирок у Лондоні за участь у шпигунстві на користь Росії. Поліція описала цю мережу як "висококваліфіковану" операцію, що загрожувала життю людей. Троє з них визнали свою провину, визнавши, що знали про свою роботу на Росію, тоді як троє інших були засуджені цього місяця після судового процесу в Old Bailey.

Керівництво з-за кордону

Мережа керувалася з-за кордону Яном Марсалеком, австрійським бізнесменом, який став активом російської розвідки. Цільовими об'єктами мережі були журналісти, які досліджували російське шпигунство. Один з них, Роман Доброхотов, заявив BBC, що вважає Володимира Путіна відповідальним за ці дії.

Роль Цвєтеліни Генчевої

Цвєтеліна Генчева, яка проживає в Софії, використовувала свою роботу в авіаційній індустрії для отримання приватних даних про рейси людей, які стали об'єктами шпигунства. Вона була частиною команди, що відправилася до Берліна для спостереження за Романом Доброхотовим. Генчева також була членом чат-групи з трьома засудженими у справі, які координували шпигунські дії.

Діяльність Цветанки Дончевої

Цветанка Дончева допомагала шпигувати за журналістом Христом Грозевим у Відні, займаючи квартиру навпроти його житла та використовуючи камеру для зйомки його будинку. Вона також брала участь у кампанії з антиукраїнською пропагандою. Дончева була затримана австрійською поліцією в грудні, але пізніше була звільнена.

Висновки

Обидві жінки не були затримані і не мають обвинувачень, незважаючи на те, що їхні дії викликали серйозні занепокоєння. Генчева продовжує представляти себе як професіонал у авіаційній індустрії, а Дончева активно користується соціальними мережами. Як повідомляє BBC, їхні дії підкреслюють складність і небезпеку сучасного шпигунства.

антиукраїнська пропаганда безпека журналісти російська розвідка шпигунство

Відкриття російської шпигунки в Австрії: історія цветанки Д.

В Австрії викрито російську шпигунку болгарського походження, яка поширювала дезінформацію та стежила за опонентами кремля.

02 квітня 2025 р. 06:49

Австрія розкрила російську кампанію дезінформації

Влада Австрії виявила масштабну російську кампанію дезінформації, пов'язану з громадянкою Болгарії, яка підозрюється у шпигунстві.

24 березня 2025 р. 00:00

Російські шпигуни: як Кремль переслідує журналістів у Європі

Російський журналіст Роман Доброхотов став мішенню Кремля через свої розслідування. Нещодавно в Лондоні засудили групу шпигунів, які планували його викрадення.

07 березня 2025 р. 15:36

Шпигунська мережа в Лондоні: три болгарина засуджені за шпигунство

Три болгарських громадянина, що проживають у Лондоні, визнані винними у шпигунстві на користь Росії, що стало частиною великої розвідувальної операції.

07 березня 2025 р. 15:33