Політика

росія визнала Amnesty International небажаною організацією

російська прокуратура оголосила Amnesty International небажаною на своїй території, звинувативши її у русофобії.

росія визнала Amnesty International небажаною організацією

росія оголосила Amnesty International небажаною організацією

19 травня 2025 року генеральна прокуратура російської Федерації оголосила міжнародну неурядову організацію Amnesty International небажаною на своїй території. Ця організація, заснована в 1961 році та зареєстрована в Лондоні, відома своїми кампаніями за права людини по всьому світу, зокрема за захист прав "в'язнів совісті".

У заяві прокуратури рф стверджується, що, незважаючи на те, що Amnesty International позиціонує себе як правозахисна структура, її діяльність насправді спрямована на просування "русофобських" ініціатив, які нібито фінансуються прихильниками українського уряду.

Звинувачення на адресу Amnesty International

російські прокурори також звинувачують Amnesty International у підтримці екстремістських організацій та закликах до посилення фінансової підтримки України. Вони стверджують, що організація виправдовує дії українських неонацистів і закликає до політичної та економічної ізоляції росії.

Ці звинувачення з'явилися на фоні триваючої війни в Україні, яку росія називає "спеціальною військовою операцією". Від початку конфлікту, за словами прокуратури, Amnesty International нібито активно підтримує дії, які підривають національну безпеку росії.

Небажані організації в росії

З 2015 року росія регулярно визнає організації, які вважає загрозою для своєї національної безпеки, "небажаними". Це означає, що їм забороняється вести діяльність на території рф, а росіянам забороняється співпрацювати з ними під загрозою адміністративної та кримінальної відповідальності. За участь у діяльності будь-якої "небажаної" організації росіянам може загрожувати ув'язнення до чотирьох років, а за організацію її діяльності - до шести років.

Станом на травень 2025 року, за даними російського міністерства юстиції, у рф визнані "небажаними" 223 іноземні та міжнародні неурядові організації. Серед них - німецькі фонди імені Фрідріха Науманна, Конрада Аденауера, Ганнса Зайделя, Генріха Белля, а також міжнародні організації Greenpeace та Transparency International.

Ця ситуація викликає занепокоєння серед правозахисників та міжнародної спільноти, оскільки обмеження діяльності правозахисних організацій може призвести до подальшого порушення прав людини в росії.

Як повідомляє DW, такі дії росії свідчать про зростаючу напругу між країною та міжнародними правозахисними організаціями.

Нове

Непередбачуваність Трампа: нова стратегія у зовнішній політиці

Президент США Дональд Трамп використовує свою непередбачуваність як стратегічну перевагу у зовнішній політиці, змінюючи відносини з союзниками та ворогами.

7 годин, 15 хвилин

Оновлений список "іноземних агентів" в росії: нові імена

російська влада оновила список "іноземних агентів", до якого потрапили поет Олександр Дельфінов та інші відомі особи.

1 місяць, 1 тиждень

Зеленський запровадив санкції проти Арестовича та пропагандистів

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про санкції проти 15 фізичних та 36 юридичних осіб, включаючи Олексія Арестовича.

2 місяці

Amnesty International: Погіршення прав людини в Україні та рф

Amnesty International опублікувала звіт, в якому зазначається про погіршення прав людини в Україні та росії, зокрема на окупованих територіях.

2 місяці

Держдума рф пропонує визнати Deutsche Welle "небажаною"

Депутати Держдуми рф 20 серпня 2024 року запропонували визнати Deutsche Welle та British Council "небажаними організаціями" в росії.

10 місяців, 2 тижні