Політика

росія відмовляється від участі Ватикану у мирних переговорах

росія виступає проти участі Ватикану у переговорах про завершення війни в Україні, зокрема через напружені відносини з РПЦ.

росія відмовляється від участі Ватикану у мирних переговорах

росія відмовляється від участі Ватикану у переговорах

росія виступає проти участі Ватикану у переговорах про завершення війни в Україні, повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела. Основними перешкодами є напружені відносини між Римо-католицькою та Російською православною церквами, а також зобов'язання Італії перед Міжнародним кримінальним судом, який видав ордер на арешт володимира путіна.

Відмова від переговорів у Ватикані

За даними агентства, російські чиновники не планують, щоб президент путін відправився до Ватикану чи кудись ще для переговорів. Натомість вони зосереджені на технічних переговорах, які розпочалися в Стамбулі минулого тижня. Як зазначають три джерела, близькі до Кремля, росія вважає Туреччину найкращим місцем для продовження переговорів щодо меморандуму, який визначає умови мирної угоди, обговорюваної путіним з Трампом 19 травня.

Прес-секретар путіна Дмитро Пєсков заявив, що «жодних домовленостей» про проведення наступного раунду переговорів у Ватикані немає. Водночас європейські чиновники стверджують, що роль Ватикану як потенційного господаря чи посередника у переговорах обговорюється. Такі переговори можуть відбутися вже наступного тижня, хоча це залежить від готовності росії бути присутньою.

Контакти з українською стороною

Американські чиновники перебувають у контакті з українцями, щоб забезпечити проведення переговорів. Вони також дають зрозуміти російським колегам, що хотіли б уникнути участі у зустрічі прихильників «жорсткої лінії», таких як помічник путіна Володимир Мединський, який очолював делегацію в Стамбулі.

Сергій Марков, політичний консультант, який має тісні зв'язки з Кремлем, зазначив, що путін не поїде в Італію, державу-члена НАТО, через проблеми безпеки. росія не вважає Ватикан нейтральним у війні, оскільки Італія є країною-підписантом Міжнародного кримінального суду, який у березні 2023 року видав ордер на арешт путіна за воєнні злочини в Україні. Тож, Італія мала б заарештувати його, якби він приїхав до Риму.

Напружені відносини між церквами

Проблема ще більше ускладнюється відносинами між Римо-католицькою церквою та Російською православною церквою на чолі з Патріархом Кирилом, затятим прихильником путіна та війни в Україні. За словами обізнаних людей, РПЦ виступає проти участі Ватикану у мирних переговорах, вважаючи його історичним суперником в Україні.

Контекст переговорів

Зустріч у Стамбулі 16 травня стала першими прямими переговорами між росією та Україною невдовзі після повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року. путін дав зрозуміти, що розглядає нові переговори як продовження попередніх, де російську делегацію також очолював Мединський. Імпульс щодо переговорів прискорився після двогодинної телефонної розмови між Трампом і путіним 19 травня. Україна та європейські союзники очікували, що Трамп оголосить про санкції, якщо путін відмовиться зупинити війну, але натомість лідер США заявив, що Київ і москва мають «негайно розпочати переговори» про припинення вогню і що він «відступить», якщо не буде досягнуто прогресу в угоді.

Згідно з інформацією Forbes.