18 квітня 2025 р. 17:30 росія лобіює відкриття неба США для своїх авіакомпаній

росія намагається відновити авіасполучення

За даними Forbes, російська Федерація активно лобіює відкриття повітряного простору Сполучених Штатів Америки для своїх авіакомпаній в рамках угоди про припинення вогню з Україною. Однак, як повідомляє Politico, ця ініціатива стикається з серйозними перешкодами, оскільки Європейський Союз не зацікавлений у такому розвитку подій.

Проблеми з безпекою

Представник Європейської комісії, який побажав залишитися анонімним, зазначив, що санкції ЄС проти росії залишаються незмінними, включаючи заборону на польоти російських авіакомпаній у повітряному просторі ЄС. Він також підкреслив, що існують "серйозні питання безпеки" щодо можливого відкриття повітряного простору для російських літаків.

"Невідомо, чи забезпечувалося належне обслуговування російських авіаперевізників та служб повітряного руху протягом останніх трьох років, що ставить під серйозне питання льотну придатність", – сказав він.

Підроблені деталі та ризики

Сандер Старревельд, директор консалтингової компанії SIG Aviation, зазначив, що існує висока ймовірність того, що на літаках, які експлуатуються на внутрішньому ринку росії, можуть бути встановлені підроблені деталі. "Дозволяти цим літакам експлуатуватися з комерційною метою в Європі не тільки небезпечно, а й несе в собі ризик ввезення контрафактних деталей", – додав він.

Вимоги росії

Незважаючи на ці проблеми, росія вимагає поновлення прямих рейсів до США в рамках будь-якої угоди про припинення бойових дій. Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров заявив, що такий крок має стати наслідком зняття санкцій з національного авіаперевізника "Аерофлот".

16 квітня росія звернулася до Вашингтона з проханням дозволити їй купити літаки, вироблені компанією Boeing, та заплатити за них російськими державними активами, які були заморожені з початку війни, за умови досягнення припинення вогню.

Контекст

Після вторгнення москви в Україну в лютому 2022 року російським авіакомпаніям заборонили приземлятися і літати над територією ЄС та США, а також отримувати доступ до запасних частин для літаків західних виробників, таких як Boeing або Airbus. Кремль у відповідь заблокував західним авіакомпаніям свій повітряний простір.

Перспективи

Наразі адміністрація Трампа не скасувала жодних санкцій проти росії, але деякі сигнали дають Кремлю надію. Будь-які спроби послабити обмеження для американських та російських авіакомпаній можуть збільшити тиск на аналогічні кроки з боку європейських перевізників.

Брюссель побоюється розпочати переговори з москвою про доступ до свого повітряного простору, частково через небезпечний характер російського неба. 17 квітня США надали союзникам пропозиції щодо укладання мирної угоди між росією та Україною, включаючи перелік умов припинення бойових дій та помʼякшення санкцій проти москви у разі тривалого припинення вогню, повідомляє агентство Bloomberg.

авіасполучення безпека мирні переговори російська агресія санкції

Трамп погрожує вийти з переговорів щодо України

Президент США Дональд Трамп заявив про можливий вихід США з мирних переговорів, якщо сторони ускладнюватимуть завершення війни в Україні.

19 квітня 2025 р. 08:39

США пропонують мирну угоду між росією та Україною

США представили союзникам план мирної угоди між росією та Україною, включаючи умови для припинення бойових дій та пом'якшення санкцій.

18 квітня 2025 р. 16:34

США та Україна обговорюють 30-денне припинення вогню

Американські чиновники вирушають до Росії для обговорення угоди про припинення вогню між США та Україною. Президент Трамп сподівається на позитивний результат.

12 березня 2025 р. 19:48