Безпека

росія атакувала Полтавщину: пошкоджено склади та електромережі

27 березня росія здійснила атаку на Полтавщину, внаслідок якої постраждали складські обʼєкти та електропостачання в регіоні.

Атака на Полтавщину

Ввечері 27 березня Росія атакувала безпілотниками Полтавщину. Внаслідок цього пошкоджено складські обʼєкти, адміністративні будівлі та один із трансформаторів на території промислової зони. Про це повідомив т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут в ефірі телемарафону.

«Це складські приміщення компанії «Укргазвидобування», де знаходилися запасні частини, ремонтні засоби для відновлення і ремонту свердловин або обʼєктів переробки нафти і газу», – зазначив Когут.

Внаслідок атаки також знеструмлено кілька мікрорайонів через пошкодження ліній електропередач. Станом на 9 ранку електропостачання вже відновлено.

Серія атак

За словами Когута, Росія завдала серію ударів по області. «На даний час нам відомо про 13 атак, частина з них – влучання, частина – збиті», – пояснив він. Цієї ночі, 28 березня, Росія випустила по Україні 163 дрони, з яких сили ППО знищили 89, а ще 51 ворожий безпілотник-імітатор був втрачений без негативних наслідків.

Вплив на енергетичну інфраструктуру

Згідно з інформацією Повітряних сил ЗСУ, внаслідок атак постраждали також Харківщина, Сумщина, Дніпропетровщина, Одещина, Миколаївщина та Запоріжжя. Цієї зими російські атаки суттєво пошкодили обʼєкти ГТС і газовидобутку України, що могло скоротити власний видобуток на 40%. Компанії «Нафтогаз» та ДТЕК повідомили, що у лютому Росія як мінімум двічі атакувала та пошкодила їхні обʼєкти.

До атак Україна видобувала 52 млн кубометрів газу на добу, а взимку споживала 110–140 млн, компенсуючи нестачу зі сховищ. Із лютого імпорт зріс майже вдесятеро – до понад 20 млн кубометрів на добу.

Перемовини та енергетичне перемирʼя

США, Україна та Росія не змогли домовитися про негайне перемирʼя за підсумками перемовин в Ер-Ріяді. Проте сторони домовилися «розробити заходи» для припинення взаємних обстрілів енергетичної інфраструктури.

Ця ситуація підкреслює важливість захисту енергетичної інфраструктури України в умовах триваючої агресії з боку Росії.

Джерело: Forbes