Безпека

Росія атакувала енергетичну інфраструктуру України 7 березня

У ніч на 7 березня Росія завдала масованих ударів по Україні, зокрема по енергетичних об'єктах, що призвело до постраждалих.

Масовані обстріли України

У ніч і ранок 7 березня російські війська обстріляли Україну дронами та ракетами, завдавши ударів по енергетичних і цивільних об’єктах. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, під атакою опинилися енергетична та газова інфраструктури в кількох регіонах. Ситуація в енергосистемі може змінюватися, тому міністр закликав слідкувати за офіційними повідомленнями.

Постраждалі та наслідки

Вибухи лунали в Полтаві, Тернополі, Харкові та Івано-Франківщині. На Чернігівщині (Прилуччина) пошкоджено виробничий об’єкт, а в Тернопільщині ракети влучили в промисловий об’єкт критичної інфраструктури, що може призвести до перебоїв із газом. В Одеській області постраждала енергосистема.

У Харкові росіяни вдарили по цивільному об’єкту: з-під завалів витягли живу жінку, яку оглядають медики, повідомив мер Ігор Терехов. Пожежа охопила місце влучання, сусідню багатоповерхівку евакуюють, горіли гаражі й авто. В результаті обстрілу врятували шестеро людей, постраждали п’ятеро.

У Миргородському районі Полтавщини уламки впали на житловий будинок, поранивши двох людей, зокрема дитину, яких доставили до лікарні, повідомили у Полтавській ОВА. Пошкоджено ще два будинки й газопровід.

Реакція Польщі

У відповідь на атаку Польща підняла винищувачі та посилила готовність ППО й радіолокації. Росія масовано атакувала газову інфраструктуру «Групи Нафтогаз», спричинивши руйнування, повідомила пресслужба компанії. Це 17-та атака від початку вторгнення. Пошкоджені виробничі потужності, що забезпечують видобуток газу, проте постраждалих немає.

Відновлення та втрати

Триває ліквідація наслідків обстрілу та оцінка пошкоджень. За три роки війни росія пошкодила або знищила понад 60 000 енергетичних об’єктів України, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. Від початку вторгнення енергетика стала головною мішенню, зазнавши 30 масштабних атак із мільярдними збитками. За даними KSE Institute, станом на листопад 2024 року прямі втрати інфраструктури України сягнули $170 млрд, з них $14,6 млрд – в енергетиці. Відновлення України, за оцінками Світового банку, ООН, Єврокомісії та уряду, коштуватиме $524 млрд – на 8% більше, ніж рік тому.

Згідно з інформацією Forbes, ситуація залишається напруженою, і рятувальники та енергетики працюють над відновленням постачання.