Політика

резніков не є підозрюваним у справі про розкрадання в зсу

Колишній міністр оборони Олексій резніков не має статусу підозрюваного у справі про розкрадання коштів під час закупівлі продуктів для зсу.

Розслідування справи про розкрадання

У четвер, 3 квітня, керівник першого головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Олександр Абакумов повідомив, що колишній міністр оборони Олексій Резніков не має статусу підозрюваного чи свідка в справі про розкрадання державних коштів під час закупівлі харчових продуктів для Збройних сил України (ЗСУ).

"Наразі у зазначеної особи немає статусу підозрюваного, і йому не застосовано жодних запобіжних заходів. Я б не розголошував цю інформацію через таємницю досудового розслідування, бо досудове розслідування ще не закінчене", - зазначив Абакумов в ефірі "Радіо Свобода".

Продовження розслідування

За словами Абакумова, на даному етапі детективи дійшли до висновку, що достатньо доказів для повідомлення про підозру п'ятьом особам. "Ми продовжуємо досудове розслідування, збираємо докази, після чого буде прийнято рішення або про повідомлення додатковому ряду осіб про підозру, або про завершення досудового розслідування", - додав він.

Напередодні НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру колишньому керівнику департаменту Міністерства оборони України. Разом із ним підозру отримали також власниця й директори компаній-постачальниць, а також фізична особа, причетна до схеми з розкрадання коштів.

Скандал із закупівлею

Скандал із закупівлею харчів для ЗСУ спалахнув у січні 2023 року після викривальної публікації видання "Дзеркало тижня", де зазначалося, що ціни на продукти, зокрема яйця, були вдвічі-втричі вищими за ринкові. Наприклад, закупівельна ціна яєць становила 17 гривень за штуку.

Ця ситуація призвела до звільнення заступника міністра оборони В'ячеслава Шаповалова та директора департаменту закупівель Богдана Хмельницького, які стали фігурантами кримінальних проваджень, пов'язаних із розтратами.

Подальші дії

Абакумов також повідомив, що НАБУ подає клопотання про обрання запобіжних заходів для підозрюваних. Четверо з осіб, яким оголосили підозру, перебувають в Україні, а одна підозрювана - власниця компанії-постачальника - за межами України.

Згідно з інформацією DW, щодо неї буде застосована спеціальна процедура, включаючи оголошення в міжнародний розшук.

Ця справа стала однією з перших у низці корупційних скандалів, пов'язаних із закупівлями Міністерства оборони, що викликало широкий резонанс у суспільстві.