Економіка

Renault зафіксував €9,5 млрд збитку через Nissan

Французький автовиробник Renault повідомив про значний збиток через списання частки в Nissan.

Renault зазнає значних фінансових втрат

За даними Forbes, Французький автовиробник Renault у першій половині 2025 року зафіксував одноразовий збиток у розмірі близько €9,5 млрд. Це сталося через списання вартості своєї частки в японській компанії Nissan Motor. Як повідомляє Reuters, цей крок відображає зниження вартості довгострокової інвестиції в Nissan, яка наразі стикається з падінням продажів.

Вплив на партнерство Renault і Nissan

Цей фінансовий крок ще більше послаблює зв’язки між Renault і Nissan, які співпрацюють вже понад 20 років. Renault поступово зменшує свою частку в Nissan, зосереджуючи увагу на окремих спільних проєктах у виробництві. Наразі Renault володіє 35,7% акцій Nissan, з яких 17,05% належать компанії безпосередньо, а решта – через траст.

Зміни в обліку інвестицій

Компанія Renault зазначила, що в майбутньому зміни вартості частки Nissan відображатимуться безпосередньо в капіталі на основі ціни акцій Nissan, без впливу на чистий прибуток чи дивіденди. Операційна співпраця з Nissan залишиться без змін, незважаючи на фінансові труднощі.

Ринок реагує на новини

У вівторок акції Renault знизилися на 1%, тоді як акції Nissan впали на 2,4% до 341,8 єни ($2,39). Це значно нижче 400 єн за акцію, за якою Renault збільшував свою частку в японському автовиробнику в 2002 році. Згідно з універсальним реєстраційним документом Renault за 2024 рік, балансова вартість інвестицій у Nissan становить 1549 єн за акцію.

Проблеми Nissan

Nissan зазнав сильнішого удару, ніж інші автовиробники, через перехід на електромобілі та не зміг повністю відновитися після кризи, спричиненої арештом і звільненням колишнього голови Карлоса Гона в 2018 році. У зв’язку з падінням продажів і застарілою лінійкою автомобілів компанія зафіксувала чистий річний збиток у розмірі $4,5 млрд за фінансовий рік, що закінчився в березні, і відмовилася надавати прогноз на цей рік. За даними Reuters, Nissan звернувся до деяких постачальників із проханням відтермінувати платежі, щоб вивільнити короткострокові кошти.