путін і Трамп обговорили ситуацію в Україні
3 липня 2025 року президент росії володимир путін під час телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом заявив, що російська Федерація не відступиться від своїх "цілей щодо усунення причин конфлікту в Україні". Ця розмова тривала майже годину і відбулася в рамках постійного діалогу між двома лідерами, повідомляє російське державне пропагандистське агентство ТАСС.
Офіційні цілі росії
росія офіційно декларує своїми цілями в Україні "демілітаризацію", "денацифікацію" та нейтральний статус України. Також йдеться про захоплення Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької областей, а також визнання Криму за росією. путін запевнив Трампа у готовності росії продовжити переговорний процес з Україною, підкресливши, що переговори в Стамбулі мають залишатися двосторонніми між росією та Україною.
Переговори та їх результати
Конкретні дати третього раунду переговорів не обговорювалися. російська сторона стверджує, що Трамп у розмові з путіним "знову поставив питання про якнайшвидше завершення воєнних дій в Україні". Однак, як саме путін відреагував на це, не повідомляється.
Обговорення ситуації на Близькому Сході
Крім України, путін і Трамп також обговорили ситуацію на Близькому Сході. Вони торкнулися "можливості обміну фільмами, що просувають традиційні цінності, близькі рф і адміністрації президента США". ТАСС зазначає, що під час розмови не обговорювалася можливість зустрічі між лідерами, але "ця ідея висить у повітрі".
Нові перспективи у відносинах рф і США
Спеціальний представник путіна з економічної співпраці з зарубіжними країнами Кирило Дмитрієв після розмови заявив про початок "нової глави" у відносинах між росією та США. Він підкреслив, що "позитивна співпраця між США і росією життєво важлива для глобального миру і процвітання". Це була вже шоста телефонна розмова з путіним з моменту вступу Трампа на посаду в січні цього року. Американська сторона наразі не повідомляла про результати перемовин.
Висновок
Таким чином, телефонна розмова між путіним і Трампом підкреслила незмінність позицій росії щодо України, а також відкрила нові можливості для діалогу між двома країнами. Як зазначає DW, подальші кроки залишаються під питанням, але обидві сторони висловлюють готовність до співпраці.