Безпека

Путін вимагає призупинення постачання зброї в Україну під час перемир'я

Президент РФ Володимир Путін вимагає призупинення всіх поставок озброєнь в Україну під час 30-денного перемир'я, запропонованого Дональдом Трампом.

Вимоги путіна щодо постачання зброї

Президент росії володимир путін висунув вимогу про призупинення всіх поставок озброєнь в Україну на час дії 30-денного перемир'я, яке раніше запропонував президент США дональд трамп. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на неназваних співрозмовників у ЄС та росії, обізнаних з цим питанням.

Згідно з інформацією, путін, який нещодавно зустрічався зі спецпредставником трампа, вважає призупинення постачання зброї Україні необхідною умовою для згоди москви на угоду про припинення вогню. Хоча росія прагне повного призупинення всіх поставок зброї, її мінімальна мета полягає в тому, щоб зупинити американську військову допомогу Україні.

Реакція Європи на вимоги кремля

Високопоставлений європейський посадовець зазначив, що в Європі неохоче розглядають можливість погодитися на вимогу росії про блокування постачання озброєнь Україні її союзниками під час дії будь-якого припинення вогню. Якщо західні союзники погодяться на цю вимогу кремля, це може створити загрозу для України, оскільки росія зможе переозброїтися під час припинення бойових дій, тоді як Україна не матиме такої можливості.

Позиція кремля та США

Раніше путін висловлював підтримку пропозиції США про припинення вогню, але наполягав на виконанні ряду вимог, які кремль вважає необхідними для цього. Призупинення постачання зброї, якого домагається путін, буде тимчасовим, і поставки зброї відновляться після укладення мирної угоди, в якій Україна має погодитися на обмеження свого військового потенціалу.

На момент публікації ні кремль, ні Білий дім не надали коментарів щодо запитів журналістів Bloomberg.

Виробництво озброєнь в Україні

З початку повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року Україна збільшила власне виробництво озброєнь з 10 до понад 30 відсотків від потреб Сил оборони. Проте Київ все ще змушений покладатися на західних союзників у забезпеченні сучаснішими видами озброєнь. Наразі Європа покриває близько 30 відсотків воєнних потреб України, а США - 40 відсотків, як зазначає Bloomberg.