27 березня 2025 р. 09:46 путін скасував націоналізацію активів Ariston у росії

Повернення активів Ariston

Президент Російської Федерації Володимир Путін скасував своє попереднє рішення про передачу активів італійської компанії Ariston під управління «Газпром побутові системи». Відповідний указ опубліковано на порталі правових актів і вже набув чинності. Це перший випадок, коли в Росії відкликається націоналізація іноземного бізнесу, про що повідомляє видання The Moscow Times.

Реакція Ariston та італійського уряду

Генеральний директор Ariston Паоло Мерлоні позитивно оцінив рішення Кремля, зазначивши, що компанія знову зможе самостійно управляти своїм підрозділом у Росії. Він охарактеризував це як «визнання багаторічних інвестицій і відповідального управління». Мерлоні також підкреслив, що компанія має намір відновити роботу своєї місцевої команди, дотримуючись усіх існуючих санкцій.

Міністерство закордонних справ Італії також схвально оцінило цей крок, наголосивши, що рішення стало результатом дипломатичних зусиль уряду, італійського посольства в Москві та європейських бізнес-асоціацій. Скасування націоналізації Ariston може свідчити про бажання Кремля пом’якшити відносини з європейським бізнесом.

Ситуація з іншими активами

Проте указ не стосується інших європейських компаній. Активи німецької компанії Bosch, які також були передані «Газпром побутові системи» разом із активами Ariston, залишаються під контролем російської компанії. Це свідчить про те, що не всі іноземні бізнеси отримали таку ж можливість повернутися до нормального управління.

Історичний контекст

Ariston, італійський виробник побутової техніки, зареєстрував свою дочірню структуру в Росії у 2002 році, а в 2005 році відкрив завод у Всеволожську Ленінградської області. За 2023 рік прибуток «Арістон Термо Русь» становив близько 350 тисяч доларів, а виторг – близько 98 мільйонів доларів. У квітні 2024 року Путін підписав указ, що передавав російську «дочку» Ariston під управління «Газпром побутові системи», що викликало міжнародний резонанс.

Італія вимагала пояснень від Москви, на що російське посольство в Римі відповіло, що цей крок був вимушеним заходом через західні санкції, включаючи заморожування активів Центробанку Росії. Європейський Союз також засудив дії Москви, заявивши про порушення норм міжнародного права. Брюссель підкреслив, що націоналізація активів іноземних компаній підтверджує статус Росії як «непередбачуваного гравця» на міжнародній арені.

Таким чином, скасування націоналізації Ariston може стати важливим кроком у відновленні відносин між Росією та європейським бізнесом, хоча ситуація залишається складною і неоднозначною.

Джерело: Forbes

Ariston бізнес Газпром Італія націоналізація

Goldman Sachs отримав дозвіл на продаж акцій російських компаній

Goldman Sachs International отримав дозвіл на продаж акцій російських компаній через інвестиційну фірму «Балчуг капітал». Це рішення ухвалив президент рф Володимир путін.

02 квітня 2025 р. 15:50

Південнокорейські компанії готуються до повернення в росію

LG, Samsung та Hyundai активізують підготовку до відновлення бізнесу в росії на фоні можливого зняття санкцій.

28 березня 2025 р. 12:15

Росатом уклав понад 70 угод під час війни в Україні

Протягом трьох років війни російська корпорація «Росатом» підписала більше 70 міжнародних угод, незважаючи на агресію проти України.

25 лютого 2025 р. 11:46