
Призов до армії: нові масштаби
Президент Росії Володимир Путін оголосив про призов 160 тисяч чоловіків віком від 18 до 30 років, що є найбільшим числом призовників з 2011 року. Цей крок відбувається на фоні планів Росії щодо розширення розміру своєї армії, зокрема, збільшення загальної чисельності військових до майже 2,39 мільйона осіб, а кількості активних військовослужбовців до 1,5 мільйона. Це означає збільшення на 180 тисяч протягом наступних трьох років.
Військові дії та призовники
Віце-адмірал Володимир Цимлянський заявив, що нові призовники не будуть відправлені на фронт в Україні, де Росія проводить свою "спеціальну військову операцію". Проте, за даними BBC, вже є повідомлення про загибель призовників у боях на прикордонних територіях, а також про їхнє залучення до бойових дій в Україні на початку повномасштабної війни.
Ситуація на фронті
Поточний призов, який триває з квітня по липень, відбувається незважаючи на спроби США досягти припинення вогню у війні. У вівторок Україна повідомила про російську атаку на енергетичний об'єкт у південному місті Херсон, внаслідок якої 45 тисяч людей залишилися без електрики. Росія також стверджує, що захопила ще одне українське село в регіоні Донецьк.
Зміни у призовній системі
Росія проводить призов навесні та восени, але останній призов на 160 тисяч молодих чоловіків на 10 тисяч перевищує аналогічний період 2024 року. З початку минулого року максимальний вік для призову було підвищено з 27 до 30 років. Окрім традиційних повісток, молоді чоловіки отримуватимуть сповіщення через сайт державних послуг "Госуслуги".
Відповідь на втрати
Росія також залучає велику кількість контрактників і тисячі солдатів з Північної Кореї, реагуючи на значні втрати в Україні, які, за даними BBC та Mediazona, перевищують 100 тисяч загиблих. Реальна цифра може бути вдвічі більшою. Путін тричі збільшував чисельність армії з моменту, коли він віддав наказ про захоплення України в лютому 2022 року.
Розширення НАТО
Міністерство оборони Росії пов'язує збільшення чисельності армії з "зростаючими загрозами" від війни в Україні та "постійним розширенням НАТО". НАТО розширилося, включивши Фінляндію та Швецію, що стало безпосередньою реакцією на вторгнення Росії в Україну. Фінляндія має найдовший кордон з Росією, довжиною 1343 км, і прем'єр-міністр Петтері Орпо заявив, що країна вийде з Оттавської конвенції, що забороняє протипіхотні міни. Уряд Гельсінкі також оголосив про збільшення витрат на оборону до 3% від ВВП, порівняно з 2,4% минулого року.
військова допомога військові дії ЗСУ призов росіяпутін оголосив про нову хвилю призову в армію росії
росія розпочала одну з найбільших хвиль призову до армії за останні роки, що пов'язано з війною в Україні.
02 квітня 2025 р. 08:33
Витрати на оборону країн НАТО: нові дані та виклики
Країни НАТО нарощують витрати на оборону через загрози з боку Росії. Дональд Трамп вимагає дотримання стандартів Альянсу.
07 березня 2025 р. 11:50
Витрати росії на війну: майже мільярд доларів за день
Росія витрачає величезні суми на війну в Україні, досягаючи майже мільярда доларів щодня. Ці дані підтверджує українська розвідка.
27 лютого 2025 р. 11:48