
Масові протести в Туреччині
Тисячі людей по всій Туреччині протестують проти арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу, головного політичного суперника президента Реджепа Тайїпа Ердогана. Протестувальники зазнали нападу з боку поліції, яка застосувала сльозогінний газ та гумові кулі, що призвело до найбільших заворушень у країні за останні десять років.
Демонстрації розпочалися в Стамбулі 19 березня, після арешту Імамоглу, який стався в день, коли його мали обрати кандидатом у президенти від світської Республіканської народної партії (РНП). Як повідомляє BBC, Імамоглу був підтверджений як кандидат на вибори 2028 року з його в'язничної камери в неділю, після символічного голосування.
Обвинувачення та арешт
Прокурори звинувачують Імамоглу у корупції, що він заперечує. Його формально заарештували в неділю та висунули звинувачення у "створенні та управлінні злочинною організацією, отриманні хабарів, вимаганні, незаконному запису особистих даних та фальсифікації тендерів". Він також був відсторонений від посади мера Стамбула. РНП заявила, що арешт є "переворотом проти нашого наступного президента" та закликала прихильників вийти на вулиці.
Розгортання протестів
Студенти з різних університетів зібралися біля Стамбульського університету, прорвавши поліцейський кордон і рухаючись до будівлі Стамбульської міської ради. Протести, які спочатку були відносно невеликими, швидко поширилися на десятки інших міст Туреччини. За даними міністра внутрішніх справ Туреччини, з початку протестів було затримано понад 1100 осіб, включаючи щонайменше 10 журналістів, які висвітлювали події.
Реакція влади
Президент Ердоган засудив протести, заявивши, що його уряд не "здасться" на "вандалізм" або "вулицю терору". Він також запевнив, що судова система Туреччини є незалежною, спростовуючи звинувачення в політичній мотивації арешту Імамоглу. Європейська комісія закликала Туреччину "дотримуватися демократичних цінностей".
Висновки
Ердоган перебуває при владі вже 22 роки, і його критики вважають його автократичним лідером, який не терпить інакодумства. Протести проти арешту Імамоглу відображають ширші занепокоєння щодо авторитаризму в Туреччині, а також економічних і медичних проблем. Як зазначає один з протестувальників, "в Туреччині зараз існує диктатура, нічого іншого".
Ці події вказують на зростаючу напругу в країні, де політичні репресії стають все більш помітними, а суспільство вимагає змін.
авторитаризм Екрем Імамоглу протести Реджеп Тайїп Ердоган ТуреччинаПротести в Туреччині: арешт Імамоглу викликав гнів молоді
Арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу спровокував масові протести в Туреччині. Молодь вимагає захисту своїх прав та демократичних свобод.
04 квітня 2025 р. 07:49
Протести в Туреччині: опозиція продовжує боротися з Ердоганом
У Туреччині тривають масові протести проти уряду президента Реджепа Таїпа Ердогана, які викликані незадоволенням населення.
27 березня 2025 р. 15:49
Протести в Туреччині: понад тисячу затриманих після арешту Імамоглу
У Туреччині тривають масові протести після арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу. Правоохоронці затримали вже 1133 особи, серед яких дев'ять журналістів.
24 березня 2025 р. 15:48