
Арешти журналістів під час протестів
У вівторок, 25 березня 2025 року, турецький суд ухвалив рішення про арешт семи журналістів, затриманих під час висвітлення протестів у Стамбулі. Серед них опинився фотограф французького інформаційного агентства AFP Ясін Акгюл. Як повідомляє CNN, це викликало серйозне занепокоєння серед правозахисних організацій.
Реакція AFP на арешт
Агентство AFP рішуче засудило затримання свого журналіста та закликало до його негайного звільнення. "Це серйозний напад на свободу медіа," - йдеться у заяві агентства. Вони також закликали турецькі влади поважати свободу преси, яка є важливим елементом будь-якого демократичного суспільства.
Причини протестів
Протести в Туреччині тривають вже тиждень, охоплюючи не лише Стамбул, а й столицю Анкару. Причиною невдоволення стало ув'язнення мера Стамбула Екрема Імамоглу, який є головним політичним опонентом президента Реджепа Тайїпа Ердогана. Імамоглу заарештували за звинуваченнями у корупції, що викликало обурення серед населення. Він заперечує всі звинувачення, а критики вважають його арешт небезпечним поворотом для Туреччини, яка останніми роками стає все більш авторитарною.
Заборона протестів та затримання
Влада Стамбула заборонила проведення протестів і закрила деякі дороги, посилаючись на необхідність підтримання громадського порядку. Згідно з інформацією міністра внутрішніх справ Алі Єрлікаї, з моменту початку протестів було затримано 1418 осіб. "Наразі 979 підозрюваних перебувають під вартою, 478 осіб будуть представлені до суду сьогодні," - зазначив він у своєму пості в соціальних мережах.
Ситуація з медіа в Туреччині
Журналісти, які критикують уряд, стикаються з цензурою в Туреччині. За даними організації "Репортери без кордонів," уряд контролює близько 90% національних медіа. Freedom House також класифікує Туреччину як "недемократичну" в контексті свободи медіа та інтернету, вказуючи на закони, які посилюють цензуру та нагляд.
Політична ситуація
Президент Ердоган перебуває при владі з 2003 року, спочатку як прем'єр-міністр, а з 2014 року - як президент. У 2017 році на референдумі було ухвалено рішення, яке розширило його повноваження, що може дозволити йому залишатися на посаді до 2029 року. Основна опозиційна партія, Республіканська народна партія (CHP), оголосила про плани провести мітинг у суботу в Стамбулі, що може призвести до нових протестів.
Ердоган журналісти протести свобода преси ТуреччинаТуреччина розпочала масові судові процеси проти протестувальників
У Туреччині стартували масові судові процеси проти учасників протестів через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу, що викликало обурення серед громадськості.
18 квітня 2025 р. 08:06
Протести в Туреччині: арешти журналістів та загроза демократії
У Туреччині тривають масові протести, під час яких арештували журналістів. Ситуація загострюється через політичні репресії.
04 квітня 2025 р. 16:00
Протести в Туреччині через арешт мера Стамбула Імамоглу
Тисячі людей вийшли на вулиці Туреччини, протестуючи проти арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу, що викликало найбільші заворушення за останнє десятиліття.
24 березня 2025 р. 14:06