Протести в Грузії
У Грузії, зокрема в селі Хорвіла, жителі висловлюють підтримку Бідзіні Іванішвілі, якого вважають справжнім чоловіком у владі. За словами місцевого жителя Мамії Мачаваріані, "все, що ви бачите тут, нові будинки та дороги, зроблено нашим чоловіком. Без нього нічого б не було". Іванішвілі, засновник партії "Грузинська мрія", перебуває при владі вже 12 років.
Проте за останні чотири місяці грузини вийшли на вулиці, звинувачуючи партію Іванішвілі у фальсифікації виборів, які відбулися в жовтні, та у спробах повернути країну під вплив Росії. Як повідомляє BBC, в Хорвілі немає жодного, хто б висловив негатив про мільярдера.
Соціальні програми Іванішвілі
Іванішвілі, який зробив свій статок у Росії в 1990-х, повернувся до Грузії у 2003 році. За словами Темурі Капанадзе, вчителя історії, кожна молода пара в Хорвілі отримує грошовий подарунок у розмірі 3000 доларів від Іванішвілі. "Він реконструював лікарню, побудував дві церкви, відремонтував всі дороги", - зазначає Темурі.
Протести проти уряду
Протестуючі звинувачують опозицію в організації проєвропейських акцій протесту, використовуючи молодь як "інструменти". "Ми також хочемо Європи, але з нашими традиціями", - говорить житель Гіоргі Бурдженідзе. Проте протестувальники, такі як Тамара Арвеладзе, вважають, що Іванішвілі має надмірний вплив на політику країни. "Він володіє всім, всіма інститутами та ресурсами", - стверджує вона.
Влада та репресії
Після спірних парламентських виборів, які були розкритиковані міжнародними спостерігачами, опозиція бойкотувала парламент, залишивши "Грузинську мрію" без опозиційного контролю. "Ми спостерігаємо за зловживаннями в законодавстві", - говорить Тамар Оніні, директор програми прав людини Грузинської асоціації молодих юристів.
Висновки
Уряд заперечує звинувачення у репресіях, але сотні державних службовців втратили роботу після підписання петицій, що критикують рішення уряду. "Вони намагаються створити ще одного російського сателіта в цьому регіоні", - зазначає Ніні Лежава, яка втратила роботу через свою позицію.
У Хорвілі Темурі Капанадзе бачить підхід уряду до Росії зовсім інакше: "Немає друзів і ворогів назавжди. Вчорашній ворог може стати сьогоднішнім другом".
Детальніше про цю історію можна дізнатися на BBC.