Політика

Протест України проти примусової мобілізації на окупованих територіях

МЗС України рішуче протестує проти примусової мобілізації українців до армії рф, закликаючи світову спільноту до дій.

Протест України проти примусової мобілізації на окупованих територіях

Протест МЗС України

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через примусову мобілізацію українських громадян до збройних сил та інших військових формувань Російської Федерації в рамках так званого "весняного призову 2025". Цю інформацію оприлюднила пресслужба МЗС України 31 березня.

У заяві зазначається, що російський "призов" на окупованих територіях грубо порушує міжнародне право, зокрема Женевську конвенцію, яка забороняє державі-окупанту примушувати осіб служити в її збройних або допоміжних силах. > "Цей акт є не лише порушенням прав людини, але й свідчить про безвідповідальність російської влади", - йдеться в документі.

Заклик до міжнародної спільноти

На тлі цих подій українське дипломатичне відомство закликало світову спільноту "посилити політико-дипломатичний, санкційний та інші види тиску на кремлівський режим". МЗС України також звернулося до Міжнародного кримінального суду з вимогою розслідувати цей злочин та притягнути до відповідальності винних осіб.

"Ми закликаємо міжнародні організації, зокрема ООН, ОБСЄ та Раду Європи, вжити всіх необхідних заходів для захисту прав приневолених українських громадян, які піддаються тиску окупаційної влади", - наголошується в заяві.

Уникнення мобілізації

МЗС України також закликало українських громадян, які опинилися на тимчасово окупованих територіях, уникати мобілізації до військ РФ. У разі можливості, українцям рекомендується складати зброю та здаватися Силам оборони України.

Крім того, міністерство звернулося до етнічних українців, які проживають у Росії, закликаючи їх "згадати свій родовід і коріння та не брати участі в злочинній війні проти батьківщини ваших предків".

Призов в Росії

Раніше цього дня російський президент Володимир Путін підписав указ про весняний призов росіян на строкову військову службу. Згідно з документом, планується призвати 160 тисяч осіб віком від 18 до 30 років, а призов відбуватиметься з 1 квітня по 15 червня.

Ці події викликають занепокоєння в Україні та за її межами, адже примусова мобілізація є серйозним порушенням прав людини, що потребує термінового реагування міжнародної спільноти. За даними DW, ситуація потребує особливої уваги та дій з боку міжнародних організацій.

Нове

Військові навчання Тайваню Han Kuang: підготовка до загрози з Китаю

Тайвань розпочинає військові навчання Han Kuang, щоб зміцнити оборону проти можливого нападу з боку Китаю.

2 години, 37 хвилин

Масована атака росії: 80 постраждалих та чотири загиблих

Внаслідок масованої атаки росії 6 червня 80 людей отримали поранення, а чотири загинули. Президент Зеленський закликав до миру та припинення вогню.

1 місяць

Наступ російських військ на всіх фронтах: Зеленський

Президент України Володимир Зеленський повідомив про наступальні дії російських військ на всіх ділянках фронту, зокрема на Сумщині.

1 місяць, 3 тижні

Київ під ударом: російські ракети вразили дев'ять регіонів

Київ та інші регіони України зазнали масованого ракетного удару. Є загиблі та поранені, а керівництво Верховної Ради закликає до рішучих дій.

2 місяці, 2 тижні

Призов до армії рф: весняна кампанія та тиск на українців

росія розпочала весняний призов, залучаючи молодь з окупованих територій України. Правозахисники повідомляють про примусову мобілізацію та тиск на призовників.

2 місяці, 4 тижні