
Пропозиції Трампа: що вони містять?
Президент США Дональд Трамп намагається нав'язати Україні умови, які багато хто вважає фактично капітуляцією. Нещодавно оприлюднені "остаточні пропозиції" США щодо мирного врегулювання конфлікту з росією викликали жваві дискусії серед експертів. Згідно з інформацією, опублікованою агенцією Axios, пропозиції включають визнання контролю росії над Кримом, а також частинами Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей. Крім того, Трамп обіцяє, що Україна не стане членом НАТО, але може стати частиною ЄС, а також скасування санкцій проти росії, запроваджених з 2014 року.
Реакція України на пропозиції
В Україні ці пропозиції не вважають офіційною позицією США, тому чітких коментарів від урядовців не надходило. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не визнає окупацію Криму, а віцепрем'єрка Юлія Свириденко підкреслила, що "Україна готова вести переговори, але не здатися". Трамп, у свою чергу, зазначив, що Зеленський "ускладнює" переговори своїми заявами про Крим, вважаючи ситуацію для України "жахливою".
Експертна думка
Голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан в коментарі для DW зазначив, що ситуація в Україні виглядає поганою лише в уяві Трампа. Він підкреслив, що українська стійкість стала неочікуваною для США, адже навіть після погроз Білого дому припинити військову підтримку, український фронт не посипався. ЗСУ мають тактичні успіхи, а українська оборонна промисловість продовжує працювати.
Позиція експертів
Експертка аналітичного центру "Українська призма" Ганна Шелест вважає, що позиція США щодо України змінилася, і Трамп, можливо, отримує "російське бачення реальності" від свого спецпосланника. Вона підкреслила, що Україні потрібно, щоб усі, хто зустрічається з Трампом, говорили те саме, що і українська сторона.
Політолог Володимир Фесенко вважає, що США тиснуть на Україну, примушуючи її до значних поступок, і йдуть на поступки росії, хоча обидві сторони знаходяться в приблизно однаковому становищі на фронті. Він зазначив, що визнання Криму російським призведе до ще більших проблем для України.
Сценарії миру
Міський голова Києва Віталій Кличко в інтерв'ю BBC висловив думку, що одним зі сценаріїв миру може бути відмова України від території. Він зазначив, що це несправедливо, але заради тимчасового миру, можливо, це може бути рішенням. Кличко підкреслив, що під тиском з боку Трампа, Зеленський може бути змушений ухвалити болюче рішення.
Висновок
Пропозиції Трампа щодо України викликають занепокоєння серед експертів та політиків. Чи зможе Україна зберегти свою територіальну цілісність та суверенітет в умовах тиску з боку США, залишається під питанням. Важливо, щоб українська влада зберігала єдність та чітку позицію у переговорах, щоб не допустити небажаних поступок.
мирне врегулювання переговори пропозиції Трампа США територіальна цілісністьТрамп вважає, що путін дослухається до закликів припинити удари
Президент США Дональд Трамп вважає, що володимир путін може дослухатися до його заклику про припинення атак на Україну. Трамп висловив сподівання на швидке мирне врегулювання конфлікту.
24 квітня 2025 р. 18:36
Трамп і Україна: програшна стратегія Білого дому
Газета Wall Street Journal критикує стратегію Трампа щодо України, вказуючи на ризики для міжнародної безпеки.
24 квітня 2025 р. 13:36
Трамп вимагає угоди з росією: чи можлива мирна домовленість?
Президент США Дональд Трамп натякає на легкість укладення угоди з росією, але його підходи викликають занепокоєння. Чи зможе він досягти миру в Україні?
24 квітня 2025 р. 11:40
Трамп призупинив військову допомогу Україні: що далі?
Президент США Дональд Трамп призупинив військову допомогу Україні, викликавши занепокоєння серед союзників. Україна готова до переговорів, але чи вистачить сил?
04 березня 2025 р. 20:08