Прогрес у боротьбі з корупцією
Україна продемонструвала значний прогрес у боротьбі з корупцією, про що свідчить звіт Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), оприлюднений 6 травня 2025 року. Генеральний секретар ОЕСР Матіас Корманн зазначив, що, незважаючи на триваючу агресію з боку росії, надійна система доброчесності є важливою для впевненості бізнесу, довіри громадськості та післявоєнного відновлення.
Порівняння з іншими країнами
Згідно зі звітом, Україна бореться з хабарництвом та подібними правопорушеннями на рівні з іншими країнами ОЕСР та ЄС. Однак, попри досягнення, корупційні ризики залишаються актуальними. "Індикатори доброчесності ОЕСР ставлять Україну вище середнього показника по ОЕСР у багатьох сферах, таких як стратегія, управління конфліктами інтересів, політичне фінансування та управління ризиками корупції", - йдеться у звіті.
Вплив воєнного стану
Очікується, що подальший прогрес буде можливий після скасування обмежень, пов'язаних з воєнним станом, або коли набуде чинності відповідне законодавство, зокрема щодо лобіювання. Важливо зазначити, що, незважаючи на покращення з 2013 року, рівень сприйняття корупції в Україні залишається дуже високим. Проте значно менше українців повідомили про власний досвід зіткнення з корупцією.
Підвищення прозорості та підзвітності
Крім того, Україна досягла успіхів у підвищенні прозорості, посиленні підзвітності та створенні незалежних органів для боротьби з корупцією. У Києві також був представлений Економічний огляд ОЕСР щодо України, який підтвердив, що економіка країни довела свою стійкість та ефективно подолала тривалі збої, що сталися з моменту вторгнення росії три роки тому.
Перспективи на майбутнє
Згідно з новим звітом ОЕСР, подальший прогрес у реформах допоможе закласти основу для сталого відновлення та довгострокового зростання. Ці результати свідчать про те, що Україна рухається у правильному напрямку, незважаючи на виклики, які постають перед країною.
Згідно з інформацією DW.