
Німецький міністр оборони про проблеми з озброєнням
Виконувач обов'язків міністра оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що не отримував жодних повідомлень від українських представників про проблеми з наданим озброєнням. "Я був здивований, почувши ці повідомлення," - зазначив він журналістам під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у Брюсселі 11 квітня, передає агенція AFP.
Відсутність скарг від України
Пісторіус підкреслив, що веде регулярний діалог з українськими партнерами і не знає про жодні подібні повідомлення або скарги з їхнього боку. Він також зауважив, що "окремий пристрій завжди може вийти з ладу або перестати функціонувати належним чином після трьох років бойового застосування." Міністр пообіцяв обговорити ці питання з міністром оборони України Рустемом Умеровим.
Внутрішні документи Бундесверу
Напередодні німецькі телерадіокомпанії NDR, WDR та газета Süddeutsche Zeitung оприлюднили тези з внутрішнього документу Бундесверу, в якому йдеться про проблеми, з якими стикаються Збройні сили України під час використання німецької військової техніки. Зокрема, заступник німецького воєнного аташе в Україні зазначав, що "навряд чи якась велика німецька техніка цілком придатна для війни."
Технічні недоліки та їх наслідки
Незважаючи на надійність танка Leopard 1A5, його часто використовують як "імпровізовану артилерію" через слабку броню. Новіший Leopard 2A6, в свою чергу, є дорогим і важким у ремонті в польових умовах. Зенітний ракетний комплекс IRIS-T SLM, хоч і дуже ефективний, має проблеми з боєприпасами, які є дорогими та недоступними в необхідних кількостях.
Проблеми з експлуатацією техніки
Це не перші повідомлення про труднощі, з якими стикаються українські військові при експлуатації західної техніки. Раніше йшлося про брак запчастин для Panzerhaubitze 2000, а також про поламки через інтенсивну експлуатацію та тривалий ремонт німецьких та інших західних озброєнь. Як повідомлялося, українські військові вже у 2022 році звертали увагу на ці проблеми, що ускладнюють їхню діяльність на полі бою.
Таким чином, ситуація з німецькою військовою технікою в Україні залишається складною, і подальші обговорення між міністрами оборони можуть допомогти вирішити ці питання.
військова допомога військова техніка ЗСУ Німеччина озброєнняПереозброєння Бундесверу: готовність до війни з росією до 2027 року
Ед Арнольд закликає Німеччину терміново нарощувати військові потужності для протистояння росії. Військовий конфлікт може статися вже у 2027 році.
20 квітня 2025 р. 14:36
Німеччина посилює ППО України новими системами протиповітряної оборони
Німеччина та США надають Україні нові системи ППО для боротьби з російськими дронами та ракетами. Військові аналітики підкреслюють необхідність модернізації оборонних засобів.
24 березня 2025 р. 13:48
Бундесвер: Німеччина стикається з браком особового складу
Бундесвер Німеччини має серйозні проблеми з чисельністю особового складу, що викликає занепокоєння у влади. Наразі в армії служить лише 181 тисяча осіб.
12 березня 2025 р. 14:49
Німеччина та Британія готові посилити військову допомогу Україні
Німеччина та Великобританія оголосили про намір взяти на себе провідну роль у постачанні озброєнь Україні. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зробив цю заяву на пресконференції в Берліні.
06 березня 2025 р. 17:48