10 квітня 2025 р. 15:48 Призов до армії рф: весняна кампанія та тиск на українців

Весняний призов в росії

10 квітня 2025 року в росії розпочалася весняна призовна кампанія, в рамках якої планується призвати 160 тисяч осіб віком від 18 до 30 років. Призовники направляються у військові частини для проходження служби терміном на один рік. Незважаючи на запевнення Міноборони рф, що призов не пов'язаний із війною проти України, до лав російської армії потрапляють жителі окупованих територій, зокрема Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Примусова мобілізація

За даними української правозахисної організації "Східна Правозахисна група", восени 2024 року на строкову службу в російську армію було відправлено щонайменше 300 осіб з окупованих територій. Багато з них, як стверджують правозахисники, швидко потрапляють на фронт. Мешканець Запорізької області, Олексій (ім'я змінено), заявляє, що не хоче йти на службу, оскільки залишає родичів та майно. Він зазначає, що адміністрація, призначена окупаційною владою, зобов'язує чоловіків ставати на військовий облік, що ускладнює їхнє життя.

Тиск на призовників

Правозахисники повідомляють, що без російського паспорта неможливо отримати роботу або вступити до ВНЗ. Олексій стверджує, що більшість місцевих жителів йдуть до військкоматів добровільно, підписуючи контракти з Міноборони рф. Однак, за словами 28-річного мешканця Луганської області, ситуація для українських громадян ускладнюється, якщо вони не мають російського паспорта.

Військові навчання та фронт

Призовники спочатку проходять навчання у військових частинах на території росії, зокрема в Південному військовому окрузі. Після навчання багато з них підписують контракти з Міноборони рф і відправляються на фронт. Директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки Павло Лисянський зазначає, що деякі призовники потрапляють до військових частин лише за допомогою зв'язків і хабарів.

Правозахисники про насильницьку мобілізацію

Ольга Скрипник, голова Кримської правозахисної групи, підкреслює, що призов до армії на окупованих територіях є воєнним злочином. Вона зазначає, що росія почала незаконно призивати чоловіків до армії ще з 2015 року, і з того часу відбулося 21 призовна кампанія. За її даними, підготовка призовників триває не більше двох тижнів, після чого їх відправляють на фронт.

Висновки

Призов до армії в окупованих територіях України викликає серйозні занепокоєння серед правозахисників, які вказують на порушення міжнародного гуманітарного права. Вони наголошують на тому, що мобілізовані українці часто використовуються як "живий щит" на фронті. За даними правозахисників, з 2022 року в бойових діях загинули щонайменше 1873 військовослужбовці російської армії з кримських частин, що свідчить про серйозні наслідки примусової мобілізації.

Джерело: DW

військові злочини мобілізація окуповані території правозахисники призов

путін оголосив про нову хвилю призову в армію росії

росія розпочала одну з найбільших хвиль призову до армії за останні роки, що пов'язано з війною в Україні.

02 квітня 2025 р. 08:33

Протест України проти примусової мобілізації на окупованих територіях

МЗС України рішуче протестує проти примусової мобілізації українців до армії рф, закликаючи світову спільноту до дій.

31 березня 2025 р. 18:48

Війна в Україні: втрати російських військ перевищили 95 тисяч

Війна в Україні триває вже чотири роки, і втрати російських військових вражають. За даними BBC, понад 95 тисяч солдатів загинули, а реальна цифра може бути ще вищою.

23 лютого 2025 р. 01:24