Політика

Посли G7 стурбовані обшуками в НАБУ та антикорупційних органах

Посли G7 висловили занепокоєння через обшуки в НАБУ, проведені СБУ та ДБР, і планують обговорити це з українським урядом.

Посли G7 стурбовані обшуками в НАБУ та антикорупційних органах

Обшуки в НАБУ та реакція G7

21 липня 2025 року посли держав Великої сімки (G7) висловили серйозну стурбованість через слідчі дії, які проводили Служба безпеки України (СБУ), Державне бюро розслідувань (ДБР) та Офіс генерального прокурора (ОГП) щодо Національного антикорупційного бюро (НАБУ). У своєму повідомленні в соцмережі X дипломати зазначили, що мають намір обговорити ці події з керівництвом українського уряду.

Позиція послів G7

Посли G7 підкреслили, що їхнє спільне зобов'язання полягає у підтримці прозорості, незалежних інституцій та належного врядування в Україні. Вони також висловили цінність партнерства з Україною у спільній боротьбі з корупцією. "Ми зустрілися сьогодні з НАБУ, маємо серйозні занепокоєння", - йдеться у їхньому повідомленні.

Масштабні обшуки

У понеділок, 21 липня, СБУ, ДБР і ОГП провели масштабні обшуки в приміщеннях НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. В результаті цих дій було вручено низку підозр і затримано кількох співробітників НАБУ. Зокрема, затримали співробітника другого головного спеціального підрозділу детективів (Д-2) НАБУ, якого підозрюють у співпраці з Федеральною службою безпеки росії (ФСБ).

Затримання та підозри

Серед затриманих також опинився Руслан Магамедрасулов, один з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ, якого підозрюють у веденні бізнесу в росії. Ще трьом співробітникам НАБУ повідомили про підозри у скоєнні дорожньо-транспортних пригод. У НАБУ, у свою чергу, заявили, що СБУ раніше повідомляла про відсутність доказів участі затриманого в антидержавній діяльності.

Відповідь НАБУ

Представники НАБУ назвали підозри, пов'язані з ДТП, "незрозумілими", оскільки вони стосуються старих справ, в яких співробітники Бюро максимально сприяли встановленню обставин подій. Водночас у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) зазначили, що СБУ отримала доступ до інформації про всі негласні та оперативні заходи, а також спецоперації, які проводять антикорупційні органи. Однак у СБУ цю інформацію заперечили.

Висновок

Ситуація навколо обшуків в НАБУ та дій правоохоронних органів викликала занепокоєння не лише в Україні, а й на міжнародному рівні. Посли G7 підкреслили важливість підтримки незалежних антикорупційних інституцій в Україні, що є критично важливим для подальшого розвитку країни та її євроінтеграційних прагнень.

Згідно з інформацією DW, ці події можуть мати серйозні наслідки для антикорупційної політики в Україні.

Нове

Сонячна енергія рятує життя в Південній Африці

У Південній Африці система сонячної енергії допомогла родині Мудлі зберегти життя матері, забезпечивши стабільне електропостачання.

32 хвилини

Обшуки в НАБУ та САП: СБУ затримала детектива і депутата

СБУ та Офіс Генпрокурора провели обшуки в антикорупційних органах, затримавши детектива НАБУ та депутата ОПЗЖ.

9 годин, 50 хвилин

НАБУ: Трьом співробітникам повідомили про підозру у ДТП

Трьом співробітникам НАБУ оголосили підозру у скоєнні ДТП, що призвели до тяжких травм.

11 годин, 18 хвилин

Обшуки в НАБУ: СБУ проводить 70 перевірок співробітників

Служба безпеки України проводить обшуки в Національному антикорупційному бюро, охоплюючи 15 працівників. Дії відбуваються без судових ухвал.

13 годин, 21 хвилина

Обшуки в НАБУ: СБУ та Офіс Генпрокурора проводять слідчі дії

Служба безпеки України та Офіс Генпрокурора проводять обшуки у працівників НАБУ, підозрюючи їх у державній зраді та корупції.

14 годин, 38 хвилин

<