Політика

Помилка у Вашингтоні: Журналіст потрапив до чату безпеки США

Журналіст Atlantic випадково потрапив до чату національної безпеки США через помилку радника. Інцидент викликав розслідування у Пентагоні.

Помилка, що призвела до скандалу

Відповідно до останніх повідомлень, серія помилок призвела до того, що журналіст з Вашингтона був доданий до високорівневого чату серед топ-офіцерів національної безпеки США. Як повідомляє BBC, це сталося минулого місяця, коли радник з національної безпеки США Майк Уолц намагався додати до чату представника, але випадково додав редактора Atlantic Джеффрі Голдберга.

Як це сталося?

Джерела, на які посилається BBC, стверджують, що номер Голдберга був випадково збережений у телефоні Уолца як альтернативний контакт для речника національної безпеки Браяна Х'юза. Голдберг розкрив інформацію про чат у статті, в якій детально описав, як чиновники обмінювалися надзвичайно чутливими планами атак на Ємен. Використання Signal для обговорення військових планів викликало серйозну критику, і офіс контролю в Міністерстві оборони США проводить розслідування щодо міністра оборони Піта Хегсета.

Реакція та наслідки

Внутрішнє розслідування щодо цього інциденту поки що не було оприлюднено. Уолц, коментуючи ситуацію, заявив, що "на 100% не знає цього хлопця". Коли ведуча Лора Інгрем запитала, як номер Голдберга потрапив до чату, Уолц відповів: "Якщо у вас є контакт іншої особи, то він якось... потрапляє туди. Він потрапляє туди". Однак Голдберг спростував це пояснення, зазначивши, що їхні номери телефонів були в один одного, оскільки вони зустрічалися кілька разів.

Висновки та подальші дії

Голдберг спочатку сприйняв повідомлення від Уолца як жарт. Він спостерігав, як протягом кількох днів учасники чату, серед яких були віце-президент Дж.Д. Ванс, державний секретар США Марко Рубіо та інші, обмінювалися повідомленнями про майбутню військову атаку на цілі хуситів у Ємені, яка врешті-решт відбулася 14 березня. Після завершення атак Голдберг залишив чат, але пізніше опублікував свої спостереження в Atlantic.

Білий дім підтвердив, що повідомлення були легітимними. Уолц взяв на себе відповідальність за інцидент, назвавши його "соромом". Він також звернувся до Ілона Маска за допомогою у розслідуванні помилки. Тим часом законодавці в Конгресі вимагали розслідування та допитували учасників чату на слуханнях. Хегсет також підлягає розслідуванню з боку інспектора генерального управління Міністерства оборони США. Трамп, у свою чергу, заявив, що "вивчить" це питання. Наразі неясно, чи є нові повідомлення результатом цих розслідувань.