Полонені з Камеруну
На Сіверському напрямку українські військові полонили двох громадян африканської держави Камерун, які воювали проти України на боці російської Федерації. Відео з двома полоненими африканцями було оприлюднено 29 червня 20-м окремим полком безпілотних систем у соціальній мережі Facebook.
Один з бранців, Метугена Уна-на Жан Пафе, запевнив під час відеозапису, що прибув у росію торік з наміром працювати на фабриці з виробництва шампуню. Інший полонений, Анатоль Франк, стверджує, що його метою було полікувати зуби. "Герої нашого відео Метугена Уна-на Жан Пафе та Анатоль Франк (...) обоє підписали контракт, за що їм пообіцяли 1 млн 100 тис. рублів. Це значно менше, ніж режим пропонує власним громадянам, однак для Камеруну - пристойні гроші", - йдеться у повідомленні.
Обставини полону
Один з полонених африканців стверджує, що в нього відібрали документи. Обох африканців узяли в полон бійці батальйону К-2 спільно зі 118 бригадою територіальної оборони та двома іншими батальйонами 54-ї окремої механізованої бригади - першим стрілецьким і першим механізованим.
Цей випадок є частиною більшої тенденції, коли росія вербує іноземців для участі у війні проти України. Раніше були підтверджені випадки участі у війні на боці росії, зокрема, громадян Індії, Шрі-Ланки, Ємену та Китаю. Крім того, на боці рф офіційно воювали тисячі північнокорейських солдатів.
Ця ситуація підкреслює, як війна в Україні впливає на різні країни та народи, залучаючи до конфлікту людей з різних куточків світу. Як повідомляє DW, вербування іноземців для участі у війні є частиною стратегії росії, яка намагається компенсувати свої втрати на полі бою.
Висновки
Цей інцидент ще раз наголошує на складності та глобальному вимірі сучасних конфліктів, де війна в Україні стає ареною для різних національностей та інтересів. Важливо продовжувати стежити за розвитком подій та їх впливом на міжнародні відносини.