Угода зі США: новий рівень співпраці
В інтерв'ю програмі DW "Новини Шоу" 2 травня радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк поділився думками про угоду зі Сполученими Штатами щодо рідкісноземельних металів. Він зазначив, що ця угода є важливим кроком у розвитку економічної співпраці між Україною та США. "Це велика комплексна угода, яка передбачає зовсім інший рівень економічної співпраці двох країн", — підкреслив Подоляк.
За його словами, підписання угоди свідчить про те, що країни разом розроблятимуть проекти, отримуватимуть прибутки та матимуть спільні активи. "Це означає вже зовсім інше ставлення до цієї країни з погляду захисту своїх активів і прибутковості", — додав він.
Переговорний трикутник: Україна, США, Європа
Подоляк також зазначив, що сформувався новий переговірний трикутник, до якого входять Європа, США та Україна. "Позиції вже набагато більш синхронізовані, набагато ближчі до європейських", — сказав він, підкреслюючи, що Україна та Європа усвідомлюють ризики, які становить росія для континенту.
"Сполучені Штати вважали, що в них є інші технології, інші інструменти впливу. Зараз, мені здається, ці позиції зближуються", — зазначив Подоляк.
Відносини з Німеччиною
Щодо відносин з Німеччиною, Подоляк повідомив, що Офіс президента України вже веде неформальні консультації з майбутнім урядом Німеччини. "Ми оцінюємо це дуже позитивно. Я думаю, що в нас будуть надзвичайно продуктивні двосторонні відносини", — сказав він, коментуючи можливу перемогу Фрідріха Мерца на виборах.
Подоляк вважає, що в Європі формується чіткий лідерський чотирикутник, до якого входять Німеччина, Італія, Франція та Великобританія. "Це дуже непоганий, дуже перспективний чотирикутник", — підкреслив він.
Загрози з Білорусі
Обговорюючи загрози з боку росії та Білорусі, Подоляк зазначив, що ситуація в Білорусі викликає занепокоєння. "Для путіна необхідно демонструвати, що він має ресурс для продовження експансії", — сказав він, вказуючи на можливість використання білоруської території для загроз Польщі та країнам Балтії.
"Наша розвідка зараз моніторить усе, що відбувається, чи є накопичення тих чи інших контингентів, знову ж таки російських", — додав Подоляк. Він підкреслив, що Білорусь може використовуватися як плацдарм для атаки на Україну або інші країни.
Подоляк також зазначив, що для росії не існує можливості добровільного виходу з війни, і вона шукатиме додаткові інструменти масштабування конфлікту. "Це може бути пряма гаряча фаза війни або вона може бути масштабованою", — резюмував він.
Ці коментарі Подоляка підкреслюють важливість міжнародної співпраці та готовність України до активних дій у відповідь на загрози з боку росії та її союзників, зокрема Білорусі.
Згідно з інформацією DW, Україна продовжує шукати нові можливості для зміцнення своїх позицій на міжнародній арені.