
Новий інструмент для ідентифікації платників податків
Державна податкова служба (ДПС) України отримала новий інструмент, який дозволяє ідентифікувати громадян та платників податків, що займаються продажем товарів через інтернет. Про це стало відомо 2 квітня з повідомлення пресслужби відомства.
З 1 березня ДПС почала отримувати дані з Системи обліку даних РРО, що дозволяє виявляти осіб, які систематично отримують кошти на свої рахунки за продані товари. Це стосується як фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації, так і фізичних осіб-підприємців (ФОП), які не мають зареєстрованих РРО/ПРРО.
Профілактика порушень
Податкова служба підкреслює, що її мета полягає не лише в застосуванні штрафів, а й у профілактиці та упередженні порушень. За перші 20 днів березня ДПС ідентифікувала десятки тисяч платників податків, які систематично отримують кошти на свої рахунки. У деяких випадках кількість переказів на одну особу досягає сотень транзакцій, при цьому відсутня державна реєстрація або використання РРО/ПРРО.
ДПС закликає громадян та підприємців, які продають товари через інтернет, офіційно зареєструватися, здійснювати розрахунки через зареєстровані РРО/ПРРО та дотримуватися податкового законодавства.
Невдоволення підприємців
Контекстом для цих змін є дослідження Європейської Бізнес Асоціації, яке показало, що підприємці незадоволені роботою податкової служби. Опитані експерти оцінили податкову систему на 2,6 бала з пʼяти можливих. Минулорічне дослідження Ради бізнес-омбудсмена також вказало на неефективність підходів у роботі ДПС, а штрафи стали синонімом податкових перевірок.
Серед змін, які просуває новий голова податкової Руслан Кравченко, – зменшення кількості компаній, які мають статус ризикових і стикаються з блокуванням накладних. Як змінилася податкова за перші 100 днів роботи нового очільника та чи бачать різницю українські підприємці, читайте в матеріалі Forbes.
інтернет-продажі підприємці платники податків податкова служба податкове законодавстводпс викрила схему ухилення від пдв на 286 млн грн
державна податкова служба виявила схему «дроблення бізнесу» у двох мережах електроніки, що призвела до ухилення від сплати пдв на понад 286 млн грн.
25 березня 2025 р. 14:18
Оновлення кодів ризиковості платників податків в Україні
Державна податкова служба України оновила довідник кодів ризиковості платників податків, запровадивши нові категорії для кращого контролю.
06 березня 2025 р. 17:27
Зміни в реєстрації податкових накладних: ДПС ініціює нововведення
Державна податкова служба України пропонує зміни до механізму реєстрації податкових накладних, що можуть зменшити їх блокування.
03 березня 2025 р. 19:45