Безпека

Північнокорейська ракета KN-23 влучила в житловий будинок у Києві

У Святошинському районі Києва під час російської атаки в ніч на 24 квітня сталася трагедія: північнокорейська ракета KN-23 влучила в житловий будинок, загинуло восьмеро людей.

У ніч на четвер, 24 квітня, у Святошинському районі Києва стався жахливий інцидент: північнокорейська балістична ракета типу KN-23 влучила в житловий будинок. За даними інформагенції Reuters, внаслідок цього удару загинули восьмеро людей, а десятки отримали поранення. Під завалами будинку, імовірно, ще можуть перебувати люди.

Обставини атаки

Ця атака стала частиною масованого удару, здійсненого російськими військами. Як повідомляє українське спеціалізоване видання Defence Express, для комбінованого удару по Києву були використані балістичні ракети KN-23 з Північної Кореї, а також крилаті ракети та дрони типу Shahed-136. Відзначається, що аналіз уламків підтверджує використання кількох ракет KN-23.

Військові дані

У ранковому зведенні командування Повітряних сил ЗСУ зазначили, що для цього удару були застосовані як російські балістичні ракети типу "Іскандер-М", так і їхні північнокорейські аналоги KN-23. Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що експерти вилучили уламки ракети, яка влучила в будинок, і проведуть експертизу для визначення її технічних характеристик.

Підвищення точності ракет

Раніше в Головному управлінні розвідки (ГУР) Міністерства оборони України вказували на те, що російські фахівці проводили роботи з північнокорейськими партнерами для підвищення точності ракет KN-23. Відомо, що перші спроби використання цих ракет для ударів по Україні часто завершувалися невдачею, оскільки ракети розпадалися в повітрі. Проте, за словами експертів, ситуація змінилася, і тепер ракети KN-23 здатні маневрувати та ухилятися від протиракет протиповітряної оборони України.

Висновки експертів

Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт, зазначив, що зміни в якості північнокорейських ракет стали помітними. Він підкреслив, що ракети тепер можуть маневрувати на кінцевій ділянці польоту, що ускладнює їх перехоплення системами Patriot. "Ми говоримо про ті 30 кілометрів, які ракета пролітає за лічені секунди, де перехоплюються ці ракети Patriot. Це відбулося завдяки спільній роботі російських і північнокорейських інженерів", - зазначив Храпчинський.

Ця трагедія в Святошинському районі Києва підкреслює серйозність загрози, яку становлять нові технології у військовій сфері, а також важливість міжнародної співпраці у протидії агресії.

Джерело: DW