Ракетне випробування Північної Кореї
Військові Північної Кореї у понеділок, 10 березня, провели чергове ракетне випробування. За даними південнокорейських військових, на які посилається агенція Reuters, ракети, скоріше за все, були малої дальності і були випущені із заходу Північної Кореї у напрямку Жовтого моря.
Реакція КНДР на навчання США та Південної Кореї
Керівництво КНДР раніше засудило спільні військові навчання Південної Кореї і США як "небезпечну провокацію", що може ненавмисно спровокувати конфронтацію. Проведення щорічних маневрів "Щит свободи" заплановане до 20 березня. Сеул заявив, що навчання служать зміцненню готовності НАТО до загрози з боку КНДР.
Інцидент з бомбами під час навчань
Цей запуск Пхеньяна став першим повідомленням про випробування балістичної ракети з моменту вступу на посаду президента США Дональда Трампа 20 січня, вказує Reuters. 6 березня під час військових навчань у Південній Кореї пілоти винищувачів KF-16, за твердженням Сеула, випадково скинули авіаційні бомби MK-82 на житловий район у місті Пхочхон поблизу кордону з КНДР. Як заявляли тоді представники військово-повітряних сил південнокорейської армії, вісім бомб загального призначення були "аномально скинуті" з двох винищувачів, які приземлилися за межами позначеної зони навчальної стрільби.
Вибачення від військових
За оновленими даними Reuters, унаслідок інциденту щонайменше 29 людей були поранені. Крім того, було пошкоджено кілька будівель, зокрема місцевий храм. 10 березня глава південнокорейських ВПС Лі Ен Су вибачився, зазначивши: "Це був нещасний випадок, який не повинен був статися і ніколи не повинен повторитися." За даними Reuters, представник військового відомства сказав, що пілот одного з літаків діяв в умовах дефіциту часу і не перевірив координати цілі, а інший літак пішов за ним і скинув бомби, не помітивши неправильних координат. Район, що постраждав від скидання бомб, розташований за межами тренувальної зони біля кордону з Північною Кореєю. Його жителі давно скаржаться на заворушення і ризики, спричинені навчаннями.
Ці події підкреслюють напруженість у регіоні та виклики, з якими стикаються країни, що беруть участь у військових навчаннях.