Німецький міністр оборони про миротворчі сили в Україні
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус не виключив можливості участі військових Бундесверу у складі миротворчих сил в Україні. Відповідну заяву він зробив під час інтерв'ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), опублікованому 24 травня 2025 року.
Умови для розгортання миротворців
Пісторіус зазначив, що наразі питання про відправку миротворчих сил в Україну не обговорюється. Він підкреслив, що порядок розгортання такого контингенту чітко прописаний у Основному законі Німеччини. Для Берліна така можливість відкриється лише у межах міжнародного мандату. "Для такого розгортання Бундесверу закордоном, швидше за все, знадобиться дозвіл Бундестагу. І це можливо лише під егідою колективного мандату, тобто у разі розгортання у межах ЄС, НАТО чи ООН. Однак поки що для цього немає жодних ініціатив", - розповів міністр.
Перспективи миротворчої місії
На запитання журналістів про можливість, що уряд Німеччини сам виступить з такою ініціативою, Пісторіус відповів: "Я цього не виключаю". Проте він наголосив, що перш ніж вести мову про розміщення миротворців, необхідно досягти повного припинення вогню. "Ми і наші союзники з "коаліції охочих" та "Групи п'яти" роздумуємо над цим, але на даний момент явно не йдеться про миротворчі війська", - пояснив він.
Важливість міжнародного мандату
Міністр ще раз підкреслив, що "обов'язковою умовою" для розміщення німецьких миротворців в Україні є наявність міжнародного мандату. "Без мандату розгортання німецьких військових такого масштабу відбутися не може. Як тільки буде зрозуміло, хто відповідає за забезпечення чого в рамках якого мандату, ми вирішимо, яке завдання візьмемо на себе", - запевнив Пісторіус.
Атаки росії та мирні ініціативи
У розмові з журналістами Пісторіус також висловив думку, що нинішні атаки російських військ проти України не свідчать про наміри москви досягти миру чи перемир’я. "Наступного дня після зустрічі (української й російської делегацій у Стамбулі) путін вчинив найбільшу атаку безпілотниками на Україну з початку війни. Це показує, що він досі не хоче миру. Тож зараз не час ініціювати мандат ООН чи подібну операцію", - додав німецький урядовець.
Таким чином, питання участі Бундесверу в миротворчих силах в Україні залишається відкритим, проте залежить від багатьох факторів, зокрема від міжнародної ситуації та внутрішніх політичних рішень Німеччини.
За даними DW