Позиція Кремля щодо перемир'я
У своєму недавньому інтерв'ю ABC News, речник Кремля Дмитро Пєсков висловив думку, що 30-денне припинення вогню в Україні є неможливим, поки союзники продовжують надавати військову підтримку. За словами Пєскова, хоча Україна висловлює готовність до перемир'я, вона не готова до "негайних переговорів".
Вимоги росії
Пєсков стверджує, що президент росії володимир путін нібито підтримав ідею припинення вогню на 30 днів, але підняв кілька важливих питань. Він зазначив, що російські війська продовжують просуватися на фронті, і це викликає занепокоєння. "Якщо ми говоримо про припинення вогню, то що ми робитимемо з поставками зброї, що надходять щодня з США та Європи?" - запитав Пєсков.
Військова допомога Україні
Речник путіна підкреслив, що для реалізації тимчасового припинення вогню необхідно зупинити військову допомогу Україні, оскільки Київ може використати цю паузу для підготовки нових військовослужбовців та перекидання сил на передову. "Чому ми маємо давати Україні таку перевагу?" - додав він.
Сподівання на Трампа
Пєсков також висловив сподівання, що лідер США Дональд Трамп, як посередник, зможе допомогти Україні знайти "більше гнучкості, політичної волі та мудрості". Це відбувається на фоні нещодавньої телефонної розмови Трампа з президентом України Володимиром Зеленським, під час якої Трамп закликав до 30-денного "режиму тиші".
Міжнародна реакція
Лідери Європейського Союзу також підтримують ідею 30-денного припинення вогню в Україні. Вони завершують роботу над пропозицією, яка, у разі відмови, може призвести до нових санкцій проти росії. Трамп наголосив, що якщо перемир'я не буде дотримано, США та їхні партнери запровадять подальші санкції.
Таким чином, ситуація залишається напруженою, і подальші дії міжнародної спільноти можуть суттєво вплинути на розвиток подій в Україні.
За даними DW, ситуація на фронті залишається складною, і будь-які спроби досягти миру потребують серйозних зусиль з обох сторін.