16 квітня 2025 р. 18:36 Підозри колишньому заступнику голови Офісу президента України

Підозри від НАБУ та САП

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) 16 квітня 2025 року повідомили про вручення двох підозр колишньому заступнику голови Офісу президента України. Хоча антикорупційні органи не називають його прізвище, ряд ЗМІ вказують, що йдеться про Андрія Смирнова, який обіймав цю посаду з 2019 по 2024 рік. Сам експосадовець підтвердив цю інформацію.

Це не перші підозри, які отримує Смирнов. У травні 2024 року йому вже вручили підозру в незаконному збагаченні. За даними слідства, у період з 2020 по 2022 роки він набув активи вартістю 17,1 мільйона гривень, маючи заощадження та офіційний дохід лише в 1,3 мільйона гривень. Тоді йому було обрано запобіжний захід у вигляді 10 мільйонів гривень застави.

Легалізація незаконних коштів

Одна з нових підозр, які отримав Смирнов, стосується легалізації коштів, які, за версією слідства, він незаконно набув у 2019-2021 роках. Правоохоронці стверджують, що для легалізації цих коштів він вирішив побудувати приватні будинки загальною площею понад 300 квадратних метрів у рекреаційній зоні Одещини. Для цього він звернувся до бенефіціара товариства, яке володіло землею на березі моря, і передав для зведення об'єктів майже 6,5 мільйона гривень.

"Готове майно, яким фактично користувався топпосадовець, спочатку оформили на товариство, а після повідомлення йому про підозру у травні 2024 року переоформили на довірену особу", - зазначили у НАБУ.

Хабар у будівництві

Крім того, у 2022 році до Смирнова звернувся власник будівельної компанії з пропозицією надати хабар у вигляді робіт та послуг на суму 100 тисяч доларів для зведення одного з будинків на узбережжі. За це підприємець просив посприяти ухваленню Антимонопольним комітетом України (АМКУ) рішення про скасування результатів тендеру, в якому переміг конкурент, а у новому тендері - забезпечити перемогу його компанії.

Правоохоронці стверджують, що Смирнов пристав на цю пропозицію, використав службове становище та виконав взяті на себе зобов'язання, внаслідок чого АМКУ ухвалив "потрібне" рішення. Підозри отримав не лише Смирнов, але й власник будівельної компанії, якому закидають "пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі".

Реакція Смирнова

Смирнов вважає, що нові підозри антикорупційні органи вручили йому через закінчення строків розслідування у справі про незаконне збагачення, зазначаючи, що "перспектива доказування слабка". У своєму Facebook він написав: "Мені б дійсно хотілося написати великий текст і додати до нього весь цей сюр, з так званими 'доказами', який ми читаємо у вручених документах. Але збережемо його на потім".

Ця ситуація підкреслює важливість боротьби з корупцією в Україні, де антикорупційні органи продовжують активно працювати над розслідуваннями, пов'язаними з високопосадовцями. За даними DW, такі дії є частиною зусиль держави у протидії корупції та забезпеченні прозорості в управлінні.

SAP антикорупція НАБУ незаконне збагачення хабарництво

Арешт чиновників Курщини за розкрадання під час війни

У москві арештували Олексія Смирнова, колишнього губернатора Курщини, за шахрайство під час будівництва укріплень на кордоні з Україною.

16 квітня 2025 р. 20:36

ВАКС подовжив підписку про невиїзд для Романа Насірова

Вищий антикорупційний суд України продовжив строк дії процесуальних обов'язків Романа Насірова до 10 червня 2025 року, зокрема підписку про невиїзд.

10 квітня 2025 р. 14:48

резніков не є підозрюваним у справі про розкрадання в зсу

Колишній міністр оборони Олексій резніков не має статусу підозрюваного у справі про розкрадання коштів під час закупівлі продуктів для зсу.

03 квітня 2025 р. 16:48