Політика

Перемовини в Стамбулі: путін уникає діалогу з Зеленським

У Стамбулі розпочалися перемовини між росією та Україною, але без участі путіна. Експерти вважають це частиною його стратегії.

Вступ до перемовин

16 травня 2025 року в Стамбулі стартували перемовини між росією та Україною, які викликали жваве обговорення в німецьких ЗМІ. Відсутність президента рф володимира путіна на цих переговорах стала темою для численних коментарів, які вказують на те, що це може бути частиною продуманої стратегії Кремля.

Відсутність путіна: стратегія чи боягузтво?

Оглядачі, зокрема авторка статті в діловій газеті Нandelsblatt Марайке Мюллер, вважають, що путін, уникаючи особистої участі в переговорах, демонструє свою боягузливість. Вона зазначає, що його рішення не сідати за стіл переговорів із президентом України Володимиром Зеленським свідчить про те, що він продовжує переслідувати свої військові цілі, не бажаючи вести конструктивний діалог. "путін послідовно переслідує свої військові цілі, і другий президентський термін Трампа цього не змінив", - пише Мюллер.

Роль США та Трампа

Президент США Дональд Трамп, за словами оглядачів, не робить нічого, щоб змінити ситуацію. Водночас, як зазначає Мюллер, навіть якщо делегації росії та України досягнуть невеликого прогресу, наприклад, в обміні полоненими, міжнародна спільнота не повинна вважати це успіхом. "Тиск на агресора путіна має посилюватися через жорсткі санкції та підтримку України", - резюмує вона.

Переговори в Стамбулі: очікування та реальність

Оглядач правоконсервативної Frankfurter Allgemeine Zeitung Ніколас Буссе також вважає, що від переговорів у Стамбулі не варто очікувати значних результатів. Він підкреслює, що важливіше, як Трамп поводитиметься з росією в майбутньому. Буссе вважає, що Трамп не повернеться до політики стримування, яку проводив його попередник Джо Байден.

Висновки та прогнози

Александер Дерґай з Berliner Zeitung вважає, що відсутність путіна на переговорах є частиною його стратегії, яка демонструє силу Кремля. Він зазначає, що росія намагається використовувати ситуацію для досягнення своїх цілей, покладаючись на повільну ерозію українських ресурсів і терпіння Заходу. "Припинення вогню без чіткого врегулювання кордонів призведе до чергового "замороженого конфлікту", - підсумовує Дерґай.

Таким чином, ситуація навколо перемовин у Стамбулі залишається напруженою, а прогнози щодо їх результатів не надто оптимістичні. Відсутність путіна на переговорах лише підкреслює складність і неоднозначність поточної політичної ситуації, в якій Україні необхідно продовжувати боротися за свої інтереси на міжнародній арені.

За даними DW