Політика

Перемир'я на морі: Росія та США досягли угоди

Росія погодилася на перемир'я в Чорному морі та заборону ударів по енергетичній інфраструктурі України на 30 днів, за умов скасування санкцій.

Угода між росією та США

росія, за результатами переговорів зі США у Саудівській Аравії, погодилася розробити заходи для реалізації домовленостей щодо взаємної заборони ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури України. Ця заборона діятиме протягом 30 днів, починаючи з 18 березня 2025 року. Як зазначається у заяві кремля, угода передбачає можливість продовження дії заборони, а також виходу з домовленості у разі її недотримання однією зі сторін.

Безпека судноплавства

Крім того, Москва підтвердила готовність забезпечити безпеку судноплавства у Чорному морі, не застосовувати силу та не допускати використання комерційних суден у воєнних цілях. Однак російська сторона наполягає на організації належних заходів контролю, зокрема, огляду суден.

Відновлення експорту

Згідно з інформацією DW, росія також підтвердила, що США готові сприяти відновленню доступу російського експорту сільськогосподарської продукції та добрив на світовий ринок. Це включає зниження вартості страхування морських перевезень, а також розширення доступу до портів та платіжних систем для проведення таких транзакцій.

Умови для скасування санкцій

Водночас кремль заявляє, що пункти щодо перемир'я на морі та доступу російської сільгосппродукції до світового ринку набудуть чинності лише після скасування санкційних обмежень щодо "Россельхозбанку" та інших фінансових організацій, задіяних у міжнародній торгівлі продовольством і добривами. Також росія вимагає скасування обмежень на торговельне фінансування, а також санкцій щодо компаній-виробників та експортерів.

Висновки

Таким чином, досягнуті домовленості можуть стати важливим кроком у напрямку стабілізації ситуації в регіоні, проте їх реалізація залежить від виконання умов, висунутих російською стороною. Як зазначається у заяві Білого дому, обидві сторони вітають добрі послуги третіх країн, спрямовані на підтримку реалізації домовленостей в енергетичній та морській сферах, і продовжать працювати над досягненням міцного та тривалого миру.