Перемир'я після чотирьох днів конфлікту
За даними BBC, Індія та Пакистан оголосили про досягнення перемир'я після чотирьох днів ескалації військових дій на кордоні. Про це повідомив президент США Дональд Трамп у соціальних мережах, зазначивши, що "повне і негайне перемир'я" стало можливим завдяки медіації США. Проте, незважаючи на оголошення, жителі та журналісти в основних містах, що підпорядковуються Індії, таких як Срінагар і Джамму, повідомляли про звуки вибухів, хоча жодна зі сторін не прокоментувала ці інциденти.
Причини ескалації
Протягом останніх кількох днів відбулися численні атаки дронів і ракет, після того як Делі розпочало удари по Ісламабаду у відповідь на вбивство індійських туристів бойовиками в регіоні, що підпорядковується Індії. Пакистан заперечує свою причетність до цих подій. Кашмір, який повністю претендує на Індію та Пакистан, але лише частково контролюється кожною з країн, став джерелом напруженості між цими двома ядерними державами, які вже вели дві війни за цей регіон.
Висловлювання міністрів
Міністр закордонних справ Індії С. Джайшанкар заявив, що дві країни "виробили розуміння щодо припинення вогню та військових дій". "Індія завжди дотримувалася твердої та непохитної позиції проти тероризму у всіх його формах і проявах. Вона продовжить це робити," - додав він. У свою чергу, заступник прем'єр-міністра Пакистану Ісхак Дар зазначив: "Пакистан завжди прагнув миру та безпеки в регіоні, не поступаючись своєю суверенністю та територіальною цілісністю".
Міжнародна реакція
Після оголошення про перемир'я, державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що Індія та Пакистан погодилися розпочати переговори з широкого кола питань на нейтральній території. Він зазначив, що разом з віце-президентом США Дж.Д. Вансом провели попередні 48 годин з високопосадовцями Індії та Пакистану, включаючи їхніх прем'єр-міністрів Нарендру Моді та Шебаза Шаріфа. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш привітав "всі зусилля щодо деескалації конфлікту".
Прем'єр-міністр Великої Британії Сір Кір Стармер також підтвердив, що Британія "бере участь" у переговорах протягом "кількох днів", а міністр закордонних справ Девід Леммі спілкувався з обома сторонами. "Я радий бачити, що сьогодні оголошено про перемир'я," - сказав він. "Тепер завдання полягає в тому, щоб забезпечити його тривалість".
Військові дії та жертви
Останні бойові дії сталися після двох тижнів напруженості, що виникла після вбивства 26 туристів у курортному містечку Пахалгам. Свідки нападу 22 квітня в індійському Кашмірі, в результаті якого загинули 25 індійців та один непалець, стверджують, що бойовики націлювалися на чоловіків-індусів. Міністерство оборони Індії заявило, що його удари цього тижня були частиною "зобов'язання" притягнути до відповідальності тих, хто відповідає за напад. Пакистан охарактеризував ці дії як "неспровоковані".
Пакистан стверджує, що індійські авіаудари та перехресний вогонь з моменту середи призвели до загибелі 36 осіб у Пакистані та пакистанському Кашмірі, тоді як індійська армія повідомила про щонайменше 21 цивільну жертву від пакистанського обстрілу. Бої загострилися в ніч на п'ятницю, коли обидві країни звинуватили одна одну в атаках на військові бази та інші військові об'єкти. Індійська армія заявила, що Пакистан здійснив масовані атаки дронів і обстріли вздовж свого західного кордону, ставлячи під загрозу цивільних осіб, що Пакистан заперечує. Пакистан стверджує, що вживав заходів у відповідь на індійські ракетні удари по військових базах у Равалпінді, Чаквалі та Шоркоті.