Переговори в Стамбулі
У середу, 22 липня, в Стамбулі відбудеться новий раунд мирних переговорів між Україною та росією. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму щоденному зверненні. Він зазначив, що обговорив з головою Ради національної безпеки і оборони України Рустемом Умеровим підготовку до обміну полоненими та зустрічі з російською стороною.
"Умеров повідомив, що зустріч запланована на середу", - сказав Зеленський. Ці переговори стали можливими після того, як президент США Дональд Трамп пригрозив росії "серйозними" санкціями, якщо не буде досягнуто припинення вогню між москвою та Києвом протягом 50 днів. Вашингтон також пообіцяв нові поставки зброї для української армії, оскільки росія посилила свої атаки.
Контекст переговорів
На даний момент москва не прокоментувала мирні переговори. Прес-секретар турецького уряду підтвердив, що переговори відбудуться в Стамбулі, де раніше, в травні та червні, вже проходили невдалі спроби досягти припинення вогню. Цього тижня переговори стануть ще однією спробою покласти край війні, яка триває вже більше трьох років.
Зеленський також зазначив, що переговори можуть зосередитися на подальших обмінах полоненими та можливій зустрічі між ним і президентом росії володимиром путіним. Проте, за словами старшого українського чиновника, москва зменшила ймовірність досягнення конкретних результатів найближчим часом.
Військова ситуація
Кремлівський спікер Дмитро Пєсков заявив, що сторони "діаметрально протилежні" і "попереду ще багато дипломатичної роботи". У той же час, росія посилила свої дронові та ракетні атаки на українські міста в останні тижні, що призвело до рекордних жертв серед цивільного населення. Повномасштабне вторгнення росії в Україну розпочалося в 2022 році, і з тих пір ситуація залишається напруженою.
Ці переговори в Стамбулі можуть стати важливим кроком у пошуку мирного вирішення конфлікту, але, як показує досвід, досягнення реального прогресу може вимагати значних зусиль з обох сторін.
Згідно з інформацією BBC, переговори можуть стати важливим етапом у спробах знайти мирне вирішення конфлікту, але реальні результати можуть бути досягнуті лише після тривалих дипломатичних зусиль.