Політика

Переговори України та росії: очікування та реалії

Марко Рубіо висловив скептицизм щодо мирних переговорів між Україною та росією в Туреччині, підкреслюючи необхідність зустрічі Трампа і путіна.

Переговори України та росії: очікування та реалії

Переговори в Туреччині: очікування та реальність

Головний дипломат США Марко Рубіо висловив низькі очікування щодо мирних переговорів, які мають відбутися між Україною та росією в Туреччині. Він зазначив, що для досягнення прогресу необхідно, щоб президент США Дональд Трамп і президент росії володимир путін зустрілися особисто. "Я вважаю, що ми не досягнемо прориву, поки президенти Трамп і путін не взаємодіють безпосередньо з цього питання", - сказав Рубіо після зустрічі міністрів закордонних справ НАТО на півдні Туреччини.

Заява Зеленського

Раніше президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Україна надішле делегацію для зустрічі з російськими чиновниками в Стамбулі, але звинуватив росію в недооцінці цих переговорів. Він розкритикував "низький рівень" делегації з москви, очолюваної помічником президента Володимиром Мединським, який стверджував, що команда Кремля має "всі необхідні компетенції".

Трамп про переговори

Дональд Трамп, який перебуває з візитом на Близькому Сході, також висловив думку, що значний прогрес у мирних переговорах малоймовірний, поки він і путін не зустрінуться особисто. Відповідаючи на запитання журналістів на борту Air Force One, він сказав: "Дивіться, нічого не відбудеться, поки путін і я не зустрінемося". Трамп додав, що готовий взяти участь у переговорах у Туреччині, якщо це буде "доречно", але пізніше зазначив, що, ймовірно, повернеться до Вашингтона.

Переговори в Стамбулі

Делегації з Туреччини, США, України та росії мали зустрітися в Стамбулі в четвер для перших особистих переговорів між Україною та росією з 2022 року. Станом на четвер увечері, час для їх проведення ще не було визначено, і деякі повідомлення вказують на те, що вони можуть відбутися в п'ятницю. путін запропонував прямі переговори 15 травня в Стамбулі у відповідь на заклик європейських лідерів та України про 30-денне безумовне припинення вогню.

Виклики та критика

Зеленський також звинуватив москву в "неповазі" до Трампа та президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана через низький рівень делегації з росії. Він повторив свій виклик до путіна зустрітися з ним особисто, підкреслюючи, що "немає часу зустрічі, немає порядку денного, немає високого рівня делегації - це особиста неповага до Ердогана, до Трампа".

Позиція росії

Мединський, у свою чергу, заявив, що росія розглядає ці переговори як "продовження" невдалих переговорів 2022 року, які відбулися незабаром після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Він зазначив, що метою прямих переговорів з українською стороною є досягнення довгострокового миру шляхом усунення основних причин конфлікту.

Ситуація на фронті

Бої в Україні тривають, і росія повідомила, що її війська захопили ще два села в східному регіоні Донеччини. На сьогоднішній день москва контролює приблизно 20% території України, включаючи південний півострів Крим, який вона незаконно анексувала в 2014 році. Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі закликав союзників України "здійснити тиск на путіна". Після зустрічі з німецьким колегою Борисом Пісторіусом у Берліні, Хілі закликав до подальших санкцій проти росії, щоб змусити її сісти за стіл переговорів.

Ці події підкреслюють складність ситуації в Україні та необхідність міжнародної підтримки для досягнення миру. За даними BBC, переговори в Туреччині можуть стати важливим кроком у цьому процесі, хоча їх результати залишаються під питанням.