Політика

Переговори України та росії: обмін полоненими та вогонь

У Стамбулі відбулася зустріч української та російської делегацій, де обговорювалися питання обміну полоненими та припинення вогню.

Переговори України та росії: обмін полоненими та вогонь

Переговори в Стамбулі

16 травня 2025 року в палаці Долмабахче в Стамбулі відбулася важлива зустріч між українською та російською делегаціями. Це були перші переговори між Україною та росією з 2022 року, які тривали трохи більше години. За словами голови української делегації, міністра оборони Рустема Умєрова, основними темами обговорення стали питання обміну полоненими та можливого припинення вогню.

Обмін полоненими

Умєров зазначив, що українська сторона обговорювала обмін за формулою «1000 на 1000». Він підкреслив, що дата обміну вже відома, але відмовився її озвучити. "Ми в цих межах тільки спілкувалися", – сказав міністр. За його словами, найближчим часом може відбутися обмін 1000 на 1000 осіб, що є важливим кроком у гуманітарній сфері.

Припинення вогню

Крім обміну полоненими, сторони також обговорили терміни щодо можливого припинення вогню. Умєров повідомив, що "зараз наші колеги обмінюються документами і вже згодом повідомимо". Це свідчить про те, що переговори продовжуються, і сторони намагаються знайти спільну мову.

Можлива зустріч президентів

На порядку денному також стояла можливість зустрічі президентів України та росії – Володимира Зеленського та володимира путіна. Умєров зазначив, що "потенційно готуємо зустріч на рівні лідерів країн". Це може стати важливим кроком у відновленні діалогу між державами.

Реакція на переговори

Згідно з інформацією, отриманою від українських дипломатичних джерел, зустріч не призвела до значного прогресу. Як повідомляє Axios, вимоги росії виявилися "нереалістичними і виходять далеко за межі всього, що обговорювалося раніше". Зокрема, російська сторона начебто вимагала, щоб Україна вивела свої війська з кількох районів в обмін на припинення вогню.

Ці переговори є важливими для обох країн, оскільки вони можуть стати основою для подальшого розвитку відносин та вирішення конфлікту. Ситуація залишається напруженою, і українська сторона сподівається на позитивні результати в найближчому майбутньому.

Детальніше про перебіг переговорів читайте тут.

За даними Forbes.