Тристоронні переговори в Стамбулі
16 травня 2025 року в Стамбулі відбулися тристоронні переговори делегацій України, США та Туреччини. Ця зустріч викликала значний інтерес у міжнародних ЗМІ, зокрема, інформацію про неї поширили турецька агенція Anadolu та українське "Суспільне".
На початку зустрічі, яка проходила в міністерстві закордонних справ Туреччини, були присутні ключові фігури: глава українського дипвідомства Андрій Сибіга, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, державний секретар США Марко Рубіо та міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан. Також на переговорах був спецпредставник президента США Кіт Келлог.
Порядок денний переговорів
Перед початком основних переговорів, учасники обговорили важливі питання, що стосуються подальшої співпраці. Як повідомляє Anadolu, о 12:30 за місцевим часом розпочалися тристоронні переговори, в яких також планувалося обговорити питання, пов'язані з росією.
Згідно з інформацією, на переговорах з російською стороною, які відбудуться пізніше, пріоритетом для України буде забезпечення припинення вогню. "Ми розуміємо, що для того, щоб будь-яка дипломатія була результативною, має бути припинення вогню. Реальне, довготривале та добре контрольоване", - зазначило джерело, близьке до української дипломатії.
Гуманітарні питання та зустрічі на найвищому рівні
Крім того, українські переговірники планують порушити питання про можливу особисту зустріч президента України Володимира Зеленського та президента росії володимира путіна. Це питання є важливим для подальшого розвитку мирного процесу.
Перед початком переговорів, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров та міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрілися зі спецпредставником президента США Кітом Келлогом, а також з радниками з Великобританії, Франції та Німеччини. Єрмак підкреслив, що Україна готова до миру та тривалого і безумовного припинення вогню, що є пріоритетом для української делегації.
Ці переговори в Стамбулі можуть стати важливим кроком у напрямку досягнення миру в регіоні, і світ спостерігає за розвитком подій з надією на позитивні результати. Як зазначає DW, подібні зустрічі можуть стати основою для подальшого діалогу між сторонами конфлікту.